Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
  • « Pierwsza

Eko-Asy, czyli zmagania ekologiczno-przyrodnicze 2017-03-30, Czwartek

„Podaj dalej … drugie życie odpadów”. Pod takim hasłem w środę, 29 marca, w Szkole Podstawowej nr 15 w Raciborzu odbył się turniej wiedzy ekologiczno – przyrodniczej dla klas II i III szkół podstawowych powiatu.

Konkurs Plastyczny „IN VARIETATE CONCORDIA - JEDNOŚĆ W RÓŻNORODNOŚCI” rozstrzygnięty 2017-03-27, Poniedziałek

W czwartek 16 marca 2017 roku w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Plastycznego „IN VARIETATE CONCORDIA-JEDNOŚĆ W RÓŻNORODNOŚCI”.

XIV Rybnicki Festiwal Fotografii z udziałem raciborskiego FOTON-u 2017-03-27, Poniedziałek

Utrudnienia przy wjeździe do Starostwa Powiatowego w Raciborzu

W związku z trwającymi pracami remontowymi ul. Armii Krajowej w Raciborzu przy wjeździe do Starostwa Powiatowego informujemy klientów, że możliwy jest dojazd na parking urzędu od strony ul. Opolskiej.

Niepełnosprawni mogą złożyć deklarację PIT za 2016 r. w Starostwie

W dniu 11 kwietnia 2017r. (wtorek) w godz. od 12.000 do 14.00 w Ośrodku Informacji dla Osób Niepełnosprawnych (Racibórz, Plac Okrzei 4, pok. nr 9A) dyżur będą pełnić pracownicy Urzędu Skarbowego w Raciborzu.

Stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym

Jeśli Twoje dziecko znajduje się w ciężkim stanie klinicznym, wymaga całodobowych specjalistycznych zabiegów opiekuńczych i pielęgnacyjnych, a Twoja rodzina znajduje się w trudnej sytuacji finansowej, jesteś potencjalnym adresatem Programu Pomocy Dzieciom Stowarzyszenia na Rzecz Niepełnosprawnych SPES.

Spotkanie partnerskich samorządów 2017-03-15, Środa

Sieć szpitali, reforma systemu edukacji, inwestycje drogowe i ich źródła finansowania jak również Zamek Piastowski w Raciborzu to główne tematy, które były omawiane na spotkaniu Zarządów Powiatów Raciborskiego i Kędzierzyńsko-Kozielskiego, które odbyło się wczoraj w Raciborzu.

Kaplica Zamku Piastowskiego zakwalifikowana do konkursu Zabytek Zadbany

Kaplica Zamku Piastowskiego w Raciborzu znalazła się w gronie obiektów zakwalifikowanych do konkursu Zabytek Zadbany 2017 ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Spotkanie dla rolników na Zamku Piastowskim w Raciborzu 2017-03-10, Piątek

21 marca 2017 r. o godzinie 10.00 na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbędzie się spotkanie informacyjno-promocyjne dla wszystkich osób zainteresowanych najnowszymi tematami z branży przemysłu rolnego.

Powiatowe szkoły dofinansowane ze środków „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” w 2017 r. 2017-03-08, Środa

Szkoły średnie prowadzone przez powiat raciborski otrzymały dofinansowanie do organizacji inicjatyw promujących czytelnictwo oraz zakupu nowości wydawniczych do bibliotek szkolnych.

• « Pierwsza