Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
  • « Pierwsza

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego, wyrobów medycznych i technologii asystujących 2023-10-02, Poniedziałek

W Starostwie podpisano umowę na budowę północno-zachodniej obwodnicy Raciborza 2023-09-29, Piątek

W Starostwie podpisano umowę na budowę północno-zachodniej obwodnicy Raciborza

Wczoraj, w siedzibie Starostwa Powiatowego w Raciborzu wicemarszałek Krzysztof Klimosz w obecności starosty raciborskiego oraz parlamentarzystów podpisał umowę na budowę północno-zachodniej obwodnicy Raciborza.

Statuetka SUPER STAROSTY dla starosty raciborskiego! 2023-09-26, Wtorek

Statuetka SUPER STAROSTY dla starosty raciborskiego!

Wczoraj, podczas Jubileuszowej Gali 25 lat Samorządu Województwa Śląskiego w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda z rąk Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego oraz premiera Jerzego Buzka odebrał statuetkę SUPER STAROSTY Województwa Śląskiego.

Powiat otrzymał dofinansowanie z 2. edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków 2023-09-26, Wtorek

Powiat otrzymał dofinansowanie z 2. edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków

Po otrzymaniu dofinansowania na prace remontowe przy zabytkowym kosciele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Tworkowie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków, dziś otrzymaliśmy informację, że Powiat Raciborski pozyskał kolejne środki zewnetrzne. Tym razem w ramach 2. edycji tego programu.

Podsumowanie akcji "Wakacje w powiecie" 2023 2023-09-26, Wtorek

Podsumowanie akcji "Wakacje w powiecie" 2023

Podsumowując akcję pn. „Wakacje w powiecie" Powiat Raciborski, jako organizator publicznego transportu zbiorowego informuje, że w okresie od 24 czerwca do 31 sierpnia 2023 r. wydanych zostało 25,6 tys. darmowych biletów dla dzieci i młodzieży do 19 roku życia.

Wyniki konsultacji społecznych projektu uchwały w sprawie określenia zasad, sposobu, trybu oraz organów i osób uprawnionych do umarzania, odraczania oraz rozkładania na raty należności pieniężnych o charakterze cywilnoprawnym, przypadających Powiatowi 2023-09-18, Poniedziałek

Powiat Raciborski ogłasza wyniki przeprowadzonych konsultacji społecznych projektu uchwały Rady Powiatu Raciborskiego w sprawie określenia szczegółowych zasad, sposobu, trybu oraz organów i osób uprawnionych do umarzania, odraczania oraz rozkładania na raty należności pieniężnych o charakterze cywilnoprawnym, przypadających Powiatowi Raciborskiemu lub jego jednostkom organizacyjnym, oraz warunków dopuszczalności pomocy publicznej.

Starosta nagrodził najlepszych uczniów szkół podległych powiatowi 2023-09-15, Piątek

Starosta nagrodził najlepszych uczniów szkół podległych powiatowi

15 września br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Raciborzu odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla najzdolniejszych uczniów szkół powiatu raciborskiego, którzy w roku szkolnym 2022/2023 osiągnęli wysokie wyniki w nauce, odnieśli sukcesy w olimpiadach i konkursach przedmiotowych czy też rywalizacji sportowej.

Wyniki matur w szkołach prowadzonych przez Powiat Raciborski 2023-09-15, Piątek

Wyniki matur w szkołach prowadzonych przez Powiat Raciborski

Po raz kolejny uczniowie szkół powiatu raciborskiego uzyskali bardzo wysokie wyniki egzaminów maturalnych. Zdawalność matur w powiecie raciborskim wypadła wyżej niż w kraju oraz województwie śląskim.

Projekt „Śląskie. Zawodowcy” 2023-09-14, Czwartek

Projekt „Śląskie. Zawodowcy”