Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Trwa nabór wniosków o udzielenie dotacji na prace przy obiektach zabytkowych w powiecie raciborskim 2017-02-21, Wtorek

Do 29 lutego br. trwa nabór wniosków o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowalne przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków.

„Nowoczesne technologie komunikacyjne to zagrożenie” to temat debaty oksfordzkiej na Zamku Piastowskim w Racoborzu 2017-02-21, Wtorek

W ramach realizacji projektu PAN pt. „Debaty oksfordzkie do szkoły” uczniowie raciborskiego „Mechanika” wezmą udział w debacie oksfordzkiej pt. „Nowoczesne technologie komunikacyjne to zagrożenie”. Debatę zaplanowano na 2 marca 2017 r.

Powiat raciborski na Targach Tour Salon w Poznaniu 2017-02-20, Poniedziałek

Blisko 300 wystawców z 22 krajów prezentowało w Poznaniu miejsca i atrakcje turystyczne. Wśród nich na stoisku regionalnym Śląskiej Organizacji Turystycznej, po raz pierwszy w nowo powstałej ekspozycji poświęconej zachodniej części województwa promował się powiat raciborski i miasto Racibórz.

Aukcja charytatywna „XVI Gwiazdka Serc” 2017-02-20, Poniedziałek

Trwają licytacje gadżetów z ostatniego Koncertu Charytatywnego Gwiazdka Serc.

Prognoza złej jakości powietrza

Dziś w powiecie raciborskim zanotowano przekroczenie wartości progowej 200 µg/m3 dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu

Czy wiesz, jak Cię widzą inni na melanżu…? - pyta nastolatków Główny Inspektorat Sanitarny 2017-02-15, Środa

Właśnie wystartowała ogólnopolska kampania „Melanż. Oczekiwania vs. rzeczywistość”. W ten sposób Główny Inspektorat Sanitarny chce zwrócić uwagę młodzieży na negatywne skutki korzystania z używek.

Ryzyko wystąpienia przekroczenia poziomu alarmowego dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu

ziś 15 lutego br. wystąpiło przekroczenie wartości progowej 200 µg/m3 dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu, występuje ryzyko przekroczenia poziomu alarmowego 300 µg/m3.

Bardzo zła jakość powietrza w najbliższych dniach

Dziś 14 lutego br. w powiecie raciborskim występuje ryzyko przekroczenia poziomu alarmowego 300 µg/m3 dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu.

O możliwościach korekcji wad postaw w raciborskim MOS-ie 2017-02-09, Czwartek

Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Raciborzu jest jedyną placówką na terenie powiatu raciborskiego, specjalizującą się w wykorzystaniu metody ćwiczeń asymetrycznych na zajęciach gimnastyki korekcyjnej.

Badania mammograficzne przy „Aptece Pod Różami” w Raciborzu 2017-02-08, Środa

Centrum Onkologii-Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie, Oddział w Gliwicach zaprasza na bezpłatna cyfrową mammografię.