Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Ryzyko wystąpienia przekroczenia poziomu alarmowego dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu

W związku z warunkami meteorologicznymi prognozuje się przekroczenie wartości progowej 200 µg/m3 dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu oraz występuje ryzyko przekroczenia poziomu alarmowego 300 µg/m3.

Kampania informacyjno-edukacyjna „Gmina z dobra energią!” w trosce o poprawę jakości powietrza. 2017-01-31, Wtorek

Samorządy Subregionu Zachodniego (25 gmin oraz 3 powiaty) podejmują wspólną kampanię na rzecz walki z niską emisją i poprawy jakości powietrza.

Nowe przepisy związane z usuwaniem drzew i krzewów 2017-01-31, Wtorek

Od 1 stycznia 2017 r. weszły w życie nowe przepisy określające wyjątki od konieczności uzyskania zezwolenia na wycinkę drzew i krzewów.

Prognozowana jakość powietrza na najbliższe dni

W dniu 30 stycznia 2017 r. (poniedziałek) w Bielsku-Białej, Częstochowie, aglomeracji górnośląskiej, rybnicko-jastrzębskiej i środkowej części województwa jakość powietrza będzie zła

Nagrody starosty MIESZKO AD 2016 wręczone 2017-01-29, Niedziela

Ks. Adrian Bombelek w dziedzinie kultury, Tomasz Kuryłowicz w dziedzinie społecznej, Browar Zamkowy z Raciborza w dziedzinie promocji, Zbigniew Woźniak za całokształt działalności oraz Wiesława Bochynek – nagroda specjalna, to tegoroczni laureaci Nagrody Starosty Raciborskiego Mieszko AD 2016.

Pomoc w wypełnianiu formularza PIT dla darczyńców Fundacji na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu 2017-01-27, Piątek

Zarząd Fundacji na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu informuje, iż wzorem lat ubiegłych, w okresie od 14.02.2017 r. do 25.04.2017 r. umożliwia swoim darczyńcom, będącym osobami fizycznymi, skorzystanie z bezpłatnej pomocy w wypełnianiu formularza PIT za 2016 rok.

Zła jakość powietrza prognozowana na weekend

Dziś, jutro i pojutrze prognozowana jakość powietrza w powiecie raciborskim będzie zła.

Dziś 26 stycznia br. w powiecie raciborskim występuje ryzyko przekroczenia poziomu alarmowego 300 µg/m3 dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu. Zarówno dziś jak i jutro prognozowana jakość powietrza będzie zła.

Prognoza jakości powietrza

Prognozowana jakość powietrza w powiecie na dziś i jutro.

Dziś (23.01.2017 r.) w Kotlinie Żywieckiej oraz w środkowej części województwa śląskiego ze względu na poziom pyłu zawieszonego, jakość powietrza będzie bardzo zła.