Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Ratownicy przyszłości - niemiecko-polska wymiana młodzieżowych ochotniczych straży pożarnych - już za nami 2016-10-18, Wtorek

W piątek zakończyła się trwająca pięć dni wymiana młodzieżowych ochotniczych straży pożarnych.

Konsultacje społeczne Programu współpracy Powiatu Raciborskiego z organizacjami na 2017 rok 2016-10-14, Piątek

Zarząd Powiatu Raciborskiego przekazuje do konsultacji projekt „Programu współpracy Powiatu Raciborskiego organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2017 rok”.

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej na raciborskim zamku 2016-10-13, Czwartek

Dziś, 13 października, w dawnej siedzibie Piastów – raciborskim Zamku - odbyła się uroczystość z okazji powiatowych obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Tradycyjnie były życzenia i podziękowania.

WIATRAKI 2016 - XIII RACIBORSKI FESTIWAL PODRÓŻNICZY 2016-10-12, Środa

W piątek 28 października podróżnicze WIATRAKI zakręcą się już po raz trzynasty.

Podziękowania dla raciborskich olimpijczyków 2016-10-07, Piątek

W czwartek, 6 października w Urzędzie Miasta w Raciborzu odbyło się spotkanie władz miasta i powiatu z raciborskimi olimpijczykami, uczestnikami Igrzysk w Rio 2016. Były podziękowania, wspomnienia oraz wrażenia z udziału w tym największym święcie sportowców i kibiców.

Ruszyły prace przy ul. Ocickiej w Raciborzu 2016-10-04, Wtorek

Dziś rozpoczyna się przebudowa ul. Ocickiej w Raciborzu. Zostało odebrane oznakowanie tymczasowej zmiany organizacji ruchu. Zamknięta została lewa strona jezdni w kierunku do Ocic (ruch jednokierunkowy).

Zmiana lokalizacji Referatu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego 2016-10-04, Wtorek

Od 4 października br. Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego (dawniej Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego) zostaje przeniesiony z ul. Reymonta 8B (siedziba KP PSP) na Plac Okrzei 4 (siedziba Starostwa Powiatowego w Raciborzu).

O siatkówce plażowej w Raciborzu 2016-10-03, Poniedziałek

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Raciborzu z wizytą roboczą gościł wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Paweł Papke. Tematem spotkania była możliwość organizacji w Raciborzu przyszłorocznych Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn.

Konsultacje dot. wysokości kosztów usuwania i opłat za przechowywanie pojazdów w 2017 roku 2016-09-29, Czwartek

Zarząd powiatu ogłasza konsultacje społeczne projektu Uchwały Rady Powiatu Raciborskiego w sprawie ustalenia wysokości kosztów usuwania i opłat za przechowywanie pojazdów w 2017 roku na obszarze powiatu raciborskiego.

IV Narodowy Dzień Sportu w raciborskim MOS-ie 2016-09-23, Piątek

„Zwalcz nudę”... pod takim hasłem w sobotę (1 października) w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Raciborzu odbędą się zajęcia w ramach IV edycji Narodowego Dnia Sportu.

Godziny urzędowania

Starostwo Powiatowe w Raciborzu urzęduje:

• w poniedziałki, środy i czwartki od 7:30 do 15:30
  • we wtorki w godzinanch od 7:30 do 17:00
  • w piątki w godzinach od 7:30 do 14.00

STAROSTWO POWIATOWE W RACIBORZU
Plac Okrzei 4, 47-400 Racibórz

telefon:
fax:
bok@powiatraciborski.pl

Do 30 listopada czekamy na zgłaszanie kandydatur do Nagrody Starosty Raciborskiego Mieszko AD 2016.

Szczegóły tutaj

info