Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Przebudowa drogi powiatowej na odcinku ulicy Łąkowej i Tadeusza Kościuszki w Raciborzu 2018-02-06, Wtorek

tarostwo Powiatowe w Raciborzu informuje, iż w dniu 14.02.2018 r. o godz. 14.00 w sali narad (budynku A) Starostwa Powiatowego w Raciborzu przy Placu Stefana Okrzei 4 zostanie przedstawiona dokumentacja projektowa organizacji ruchu na czas prowadzenia robót oraz projekt docelowej zmiany organizacji ruchu

Bardzo zła jakość powietrza

W dniu 06.02.2018 r. (wtorek) ze względu na poziom pyłu zawieszonego, jakość powietrza na obszarze rybnicko-pszczyńskim (Powiaty: pszczyński, rybnicki, mikołowski, raciborski i wodzisławski) będzie bardzo zła.

Wolne stanowisko Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego 2018-01-31, Środa

Po dowołaniu Pana Gabriela Kuczery ze stanowiska Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego dla Powiatu Raciborskiego, Inspektorat Wojewódzki ogłosił nabór na wolne stanowisko Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Podziękowanie za pracę dla dyrektor Grażyny Wójcik. Spotkanie z nową dyrektor Mariolą Jakacką

W dniu dzisiejszym Zarząd Powiatu Raciborskiego przekazał oficjalne podziękowania Grażynie Wójcik za wieloletnią pracę na stanowisku dyrektora Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

Pomoc w wypełnianiu formularza PIT dla darczyńców Fundacji na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu 2018-01-30, Wtorek

Zarząd Fundacji na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu informuje, iż wzorem lat ubiegłych, w okresie od 15.02.2018 r. do 26.04.2018 r. umożliwia swoim darczyńcom, będącym osobami fizycznymi, skorzystanie z bezpłatnej pomocy w wypełnianiu formularza PIT za 2017 rok.

X Jubileuszowa Gala Nagród starosty Mieszko za nami 2018-01-28, Niedziela

Fundacja Intro Light w dziedzinie kultury, Stowarzyszenie PERSONA w dziedzinie społecznej, Mieszko S.A. w dziedzinie promocji, ksiądz biskup Jan Kopiec za całokształt działalności oraz Bolesław Stachow – nagroda specjalna, to tegoroczni laureaci Nagrody Starosty Raciborskiego Mieszko AD 2017.

Bardzo zła jakość powiatrza

W dniu 27.01.2018 r. (sobota) ze względu na poziom pyłu zawieszonego, jakość powietrza na obszarze rybnicko-pszczyńskim (Powiaty: pszczyński, rybnicki, mikołowski, raciborski i wodzisławski) będzie bardzo zła.

Kwalifikacja wojskowa w powiecie raciborskim 2018-01-25, Czwartek

Kwalifikacja wojskowa w 2018 roku na terenie powiatu raciborskiego zostanie przeprowadzona w budynku Starostwa Powiatowego przy Placu Stefana Okrzei 4 (budynek B), w okresie od 12 lutego do 12 marca, w godz. od 11:00 do 17:00.

Informacja dotycząca naboru na stanowisko dyrektora Agencji „Zamek” 2018-01-18, Czwartek

Z uwagi na większe zainteresowanie naborem na stanowisko dyrektora Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu, informujemy, że w terminie wyznaczonym do składania dokumentów wpłynęło 13 ofert.

Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Raciborzu 2018-01-15, Poniedziałek

Decyzja o jego utworzeniu zapadła w czerwcu 2017 r., swoją działalność zainaugurował 3 stycznia br., a dziś został oficjalnie oddany do użytkowania.