początek strony

Aktualności - Starostwo Powiatowe

Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • Następna >
 • Ostatnia »

Prezes spółki Mieszko z wizytą w starostwie 2019-03-14, Czwartek

Dziś w Starostwie Powiatowym w Raciborzu z wizytą oficjalną u starosty Grzegorza Swobody gościł prezes zarządu Mieszko S.A. Juozas Daunys. Towarzyszyli mu Iwona Niewrzoł dyrektor finansowy, Raimondas Baksys dyrektor ds. projektów strategicznych oraz Bogusław Buchalik kierownik ds. zakupów.

zobacz więcej

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na powierzenie do realizacji zadania publicznego 2019-03-11, Poniedziałek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na powierzenie do realizacji zadania publicznego z zakresu administracji rządowej

zobacz więcej

100 dni starosty - najważniejsze kwestie rozpoczętej VI kadencji samorządu 2019-03-11, Poniedziałek

Liczne spotkania z mieszkańcami i dziesiątki pytań o remont Łąkowej-Kościuszki, oświatę, szpital, placówkę opiekuńczą w Cyprzanowie i funkcjonowanie PKS-u. Starosta Grzegorz Swoboda, po pierwszych stu dniach zarządzania powiatem, wyjaśnia najważniejsze kwestie tej kadencji.

zobacz więcej

Pracownie specjalistyczne w raciborskim Plastyku 2019-03-11, Poniedziałek

Studio fotograficzne, ciemnia i sala multimedialna to najnowsze pomieszczenia jakimi może pochwalić się ZSO Nr 1 w Raciborzu. Remont objął zarówno prace budowlane, jak i doposażenie w specjalistyczny i nowoczesny sprzęt.

zobacz więcej

Trzy projekty drogowe powiatu czekają na ocenę 2019-03-06, Środa

Powiat raciborski złożył wnioski o dofinansowanie przebudowy trzech dróg powiatowych w gminach: Krzanowice, Krzyżanowice i Kornowac. Samorząd stara się o wsparcie finansowe ze środków budżetu województwa śląskiego na odcinki dróg wykorzystywanych do transportu rolnego.

zobacz więcej

Oficjalne otwarcie placówki w Cyprzanowie 2019-03-05, Wtorek

Dziś w Cyprzanowie została oficjalnie otwarta Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza. W otwarciu uczestniczyli starosta Grzegorz Swoboda, wicestarosta Marek Kurpis, wójt gminy Pietrowice Wielkie Andrzej Wawrzynek oraz przedstawiciele Stowarzyszenia „Otwarte Serca Dzieciom” z Kuźni Raciborskiej, które prowadzi placówkę. Nie mogło też zabraknąć samych wychowanków oraz osób, które pomogły w jej otwarciu.

zobacz więcej

Zarząd Powiatu Racibiorskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na powierzenie do realizacji zadania publicznego 2019-03-05, Wtorek

Zarząd Powiatu Racibiorskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na powierzenie do realizacji zadania publicznego Powiatu Raciborskiego z zakresu pomocy społecznej pn. „Prowadzenie na terenie powiatu raciborskiego, w latach 2019 – 2023, domu dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży, pochodzących z terenu powiatu raciborskiego”.

zobacz więcej

Konkursy na stanowiska dyrektorów MOW w Rudach i PPP w Raciborzu 2019-03-05, Wtorek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza konkursy na stanowiska: dyrektora Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rudach przy ul. Szkolnej 2 oraz dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Raciborzu przy ul. Jana 14.

zobacz więcej

Nowoczesna nauka w nowoczesnych pracowniach w „Mechaniku” 2019-03-01, Piątek

Od września 2017 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik”, realizowany jest projekt pod nazwą: „Podniesienie jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego w Powiecie Raciborskim – CKZiU nr 2 „Mechanik”.

zobacz więcej

Umowa na remont ul. Łąkowej i Kościuszki podpisana 2019-03-01, Piątek

Dziś o godzinie 11.00 w Starostwie Powiatowym w Raciborzu została podpisana umowa z wykonawcą przebudowy drogi powiatowej - ul. Łąkowej i Tadeusza Kościuszki w Raciborzu.

zobacz więcej

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • Następna >
 • Ostatnia »