Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

PKS Racibórz będzie kontynuować działalność przewozową na terenie Powiatu Wodzisławskiego 2018-12-28, Piątek

21 grudnia 2018 r. w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śląskim podpisana została umowa na obsługę komunikacji publicznej na terenie powiatu wodzisławskiego przez PKS Sp. z o.o. w Raciborzu, w którym większościowy pakiet udziałów posiada Powiat Raciborski.

Zła jakość powietrza w powiecie raciborskim

Dzisiaj, 19 grudnia ze względu na przekroczenie dobowych wartości poziom pyłu zawieszonego, jakość powietrza na obszarze rybnicko-pszczyńskim (Powiaty: pszczyński, rybnicki, mikołowski, raciborski i wodzisławski) będzie zła.

Funkcjonowanie urzędu w okresie świątecznym 2018-12-18, Wtorek

Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Raciborzu 24 grudnia i 31 grudnia będzie czynne od godz. 07.30 do godz. 12.00.

Wyrównywanie różnic między regionami III - dofinansowanie z PFRON-u do 21 stycznia 2018-12-18, Wtorek

Informujemy o możliwości składania wniosków o dofinansowanie zadań w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w 2019 r. finansowanego ze środków PFRON. Termin składania wniosków upływa 21 stycznia 2019 roku.

Zła jakość powietrza w powiecie raciborskim

Dzisiaj (18 grudnia) ze względu na przekroczenie dobowych wartości poziom pyłu zawieszonego, jakość powietrza na obszarze powiatu raciborskioego będzie zła. Ponadto jutro (19 grudnia) spodziewany poziom jakości powietrza osiągnie wartość bardzo złą.

Wyniki konsultacje projektu uchwały w sprawie określenia szczegółowych zasad i trybu przeprowadzania konsultacji 2018-12-18, Wtorek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza wyniki przeprowadzonych konsultacji społecznych projektu uchwały Rady Powiatu Raciborskiego

Wyniki konsultacji społecznych projektu uchwały w sprawie uchwalenia Statutu Powiatu Raciborskiego 2018-12-18, Wtorek

Powiat Raciborski ogłasza wyniki przeprowadzonych konsultacji społecznych projektu uchwały Rady Powiatu Raciborskiego w sprawie uchwalenia Statutu Powiatu Raciborskiego.

Bezprzewodowe ładowanie, Technotron i Witaminy Mickiewicza. Zwycięzcy Szkoły Młodych Przedsiębiorców 2018-12-14, Piątek

Uczniowie „Mechanika” oraz „Mickiewicza” na podium w projekcie „Szkoła Młodych Przedsiębiorców”, który dziś miał swój finał na raciborskim Zamku. 14 drużyn zaprezentowało swoje pomysły biznesowe, które zostały przygotowane wraz z nauczycielami. Wszystko w ramach kilkumiesięcznego projektu realizowanego przez powiat raciborski wraz z Narodowym Bankiem Polskim w ramach edukacji ekonomicznej.

O robotach medycznych i transplantacji na raciborskim Zamku 2018-12-13, Czwartek

W sobotę 15 grudnia br. o godz. 15.00 w Zamku Piastowskim w Raciborzu odbędzie się konferencja pt. „Roboty medyczne Robin Heart i sztuczne serce - szanse i zagrożenia”.

O rentach, emeryturach i innych świadczeniach - spotkanie z ekspertem ZUS w Raciborzu 2018-12-06, Czwartek

11 grudnia, we wtorek, w Ośrodku Informacji dla Osób Niepełnosprawnych w Raciborzu odbędzie się spotkanie z ekspertem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.