Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Starosta spotkał się z laureatami konkursu "Mistrz Ortografii" 2019-06-03, Poniedziałek

Dziś starosta raciborski Grzegorz Swoboda wręczył nagrody laureatom XXII edycji Powiatowego Konkursu Ortograficznego, który odbył się w maju br.

II edycja Święta Powiatu Raciborskiego już niebawem w dawnej siedzibie Piastów 2019-05-30, Czwartek

Już wkrótce, bo w niedzielę 16 czerwca na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w Raciborzu odbędzie się II edycja Święta Powiatu Raciborskiego. Początek imprezy o godz. 13.00, wstęp wolny.

XV Powiatowy Konkurs Przyrodniczo - Matematyczny EKOMAT 2019-05-30, Czwartek

22.05.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 18 w Raciborzu odbyła się już XV edycja konkursu EKOMAT.

Drugoligowe drużyny zagrają w Raciborzu w turnieju piłki ręcznej kobiet 2019-05-29, Środa

Już w najbliższą sobotę 1 czerwca br. na hali Arena Rafako w Raciborzu odbędzie się 2. TURNIEJ PRZYJAŹNI „PRZAJA HANDBALLOWI” z udziałem drużyny HSG SCHÜLP/WESTERRÖNFELD/RENDSBURG. Początek zmagań o godz. 09.30.

Druga odsłona kampanii informacyjno-edukacyjnej „Gmina z dobra energią!” konsultacje i bezpłatne analizy energetyczne 2019-05-27, Poniedziałek

Pomimo iż sezon grzewczy dobiega końca, temat niskiej emisji i smogu nie może zostać zepchnięty na drugi plan.

Test syren alarmowych 2019-05-27, Poniedziałek

28 maja br. Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje krajowe ćwiczenie RENEGADE-SAREX 18/II.

Terminale płatnicze w Wydziale Komunikacji i Transportu w Raciborzu 2019-05-24, Piątek

Klienci Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Raciborzu mogą korzystać z terminali płatniczych. Pięć urządzeń umożliwi dokonanie bezgotówkowej płatności przy sprawach załatwianych w Referacie Rejestracji Pojazdów oraz związanych z uprawnieniami do kierowania pojazdami. Teraz klienci mogą zdecydować czy za usługę zapłacić w kasie czy bezpośrednio przy załatwianiu sprawy.

Wybór kandydatów do Rady Nadzorczej PKS sp. z o.o. w Raciborzu 2019-05-23, Czwartek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza nabór kandydatów na kadencję 2019-2022 Rady Nadzorczej Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Raciborzu Sp. z o.o.

Umowa na zakup nowoczesnych autobusów podpisana 2019-05-23, Czwartek

Dziś w Starostwie Powiatowym w Raciborzu została podpisana umowa na dostawę 10 nowoczesnych autobusów.

Gospodarstwo z Bieńkowic w finale regionalnym XVII Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” 2019-05-22, Środa

Regionalny etap (dla śląskiego i bielskiego) XVII Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” organizowanego przez KRUS, wygrało gospodarstwo rolne Pani Renaty Wiesner z Bieńkowic, w gminie Krzyżanowice.