Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
  • « Pierwsza

XIII Forum Osób Niepełnosprawnych w raciborskim Zamku 2017-12-08, Piątek

Stowarzyszenie na Rzecz Integracji „Podaj Rękę już po raz XIII organizuje Forum Osób Niepełnosprawnych w ramach obchodów Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

„Kiedy zamek był drewniany, a XII to był wiek…”. Już w środę na Zamku Piastowskim wyjątkowe mikołajki 2017-12-04, Poniedziałek

W najbliższą środę 6 grudnia zapraszamy na Zamek Piastowski w Raciborzu, zarówno dzieci jak i dorosłych na nietypowe, wyjątkowe mikołajki.

Realizacja „Programu wyrównywania różnic między regionami III” finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2018 roku 2017-12-04, Poniedziałek

Starostwo Powiatowe w Raciborzu informuje o możliwości składania wniosków o dofinansowanie zadań w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w 2018 r. finansowanego ze środków PFRON.

POWIADOMIENIE o ryzyku wystąpienia przekroczenia wartości progowej pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu

W sobotę, 2 grudnia 2017 r. prognozowana jakość powietrza w powiecie raciborskim będzie bardzo zła, zwłaszcza w godzinach wieczornych i nocnych.

Festiwal Perspektyw 2017 na raciborskiej Arenie Rafako 2017-11-30, Czwartek

Starosta raciborski, prezydent Raciborza oraz Wydawnictwo Nowiny zaprosili uczniów szkół gimnazjalnych na kolejną 3. już edycję „Festiwalu Perspektyw”, która odbyła się dzisiaj w hali sportowej Arena Rafako w Raciborzu. Podobnie jak w zeszłym roku przedsięwzięcie spotkało się ze sporym zainteresowaniem.

Powiatowy monitoring jakości powietrza 2017-11-28, Wtorek

W powiecie raciborskim zamontowano kolejne już urządzenia do pomiaru zanieczyszczeń powietrza (pyłu zawieszonego PM10 i PM 2,5). Pojawiły się one w 22 miejscach powiatu raciborskiego. Czujniki zostały zamontowane w każdej z gmin oraz w każdej dzielnicy miasta Raciborza.

Konsultacje społeczne statutu szpitala 2017-11-28, Wtorek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza konsultacje społeczne statutu Szpitalowi Rejonowemu im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu.

Laureaci konkursu Piękna wieś województwa śląskiego 2017 2017-11-28, Wtorek

Dzisiaj na sesji Rady Powiatu Raciborskiego gościli laureaci rozstrzygniętego w ostatnim czasie wojewódzkiego konkursu z zakresu rozwoju obszarów wiejskich.

Test syren alarmowych

We wtorek 28 listopada br. w godzinach od 09:00 do 13.00 zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności.

„Nie truj sąsiada” - kolejna odsłona ofensywy antysmogowej 2017-11-24, Piątek

Sezon grzewczy wiąże się niestety z kolejny etap zmagań z niską emisją. Doniesienia o limitach emisji pyłu zawieszonego przekroczonych o kilkaset procent znów zaczynają być naszą codziennością.

• « Pierwsza