Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Konsultacje społeczne nadania statutu Centrum Usług Wspólnych w Raciborzu 2020-06-19, Piątek

Zarząd Powiatu Raciborskiego przekazuje do konsultacji projekt uchwały Rady Powiatu Raciborskiego w sprawie nadania statutu Centrum Usług Wspólnych w Raciborzu.

Możliwe przekroczenia stanów ostrzegawczych na Olzie i Psinie

Biuro Prognoz Hydrologicznych we Wrocławiu, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych we Wrocławiu informuje o możliwych wezbraniach i przekroczeniem stanów ostrzegawczych II stopnia.

Kolejne ostrzeżenie przed silnymi burzami

Dla wszystkich powiatów województwa śląskiego IMGW-PIB wydała dzisiaj kolejne ostrzeżenie drugiego stopnia o burzach z gradem.

Konsultacje społeczne nadania statutu Powiatowemu Centrum Sportu w Raciborzu 2020-06-17, Środa

Zarząd Powiatu Raciborskiego przekazuje do konsultacji projekt uchwały Rady Powiatu Raciborskiego w sprawie nadania statutu Powiatowemu Centrum Sportu w Raciborzu.

Powiat przejmuje komunikację autobusową na linii Racibórz Rydułtowy 2020-06-17, Środa

Od dnia 4 maja br. Przedsiębiorstwo Komunalne w Raciborzu zrezygnowano z kursu autobusów na linii Racibórz – Rydułtowy (linia nr 14) skracając jej przebieg do granic administracyjnych Raciborza.

Ostrzeżenie meteorologiczne - możliwe burze z gradem

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie meteorologiczne II stopnia o możliwości wystąpienia burz z gradem na obszarze całego województwa śląskiego.

Jest dofinansowanie do przebudowy kolejnych dróg w powiecie 2020-06-09, Wtorek

Powiat otrzymał dofinansowanie do realizacji kolejnych inwestycji drogowych. Są nimi przebudowa odcinka drogi w Tworkowie oraz przebudowa odcinka ul. Ofiar Oświęcimskich w Górkach Śląskich

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w powiecie raciborskim 2020-06-09, Wtorek

15 czerwca 2020r. rozpoczyna się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

Maraton matur w reżimie sanitarnym 2020-06-08, Poniedziałek

W tym roku sesja maturalnych egzaminów jest inna, niż wszystkie. Ze względu na pandemię koronawirusa w Polsce egzaminy maturalne zostały przesunięte na termin czerwcowy oraz będą przeprowadzone zgodnie z wytycznymi przygotowanymi przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, Ministerstwo Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego.

Punkt Paszportowy w Raciborzu wznawia obsługę klientów 2020-06-08, Poniedziałek

Od 15 czerwca zostanie uruchomiona obsługa klienta w raciborskim Punkcie Paszportowym zlokalizowanym w budynku starostwa przy ul. Batorego 8/2.