Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Spotkanie starosty z dyrektorem Subregionu Zachodniego 2018-11-28, Środa

Dziś w siedzibie tut. starostwa odbyło się spotkanie starosty Grzegorza Swobody z dyrektorem Biura Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku, Adamem Wawocznym.

Trwa konkurs "Energooszczędny dom moich marzeń" 2018-11-23, Piątek

zkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi im. Jana III Sobieskiego w Raciborzu zaprasza do udziału w Powiatowym Konkursie „ENERGOOSZCZĘDNY DOM MOICH MARZEŃ”. Patronat nad Konkursem objął starosta raciborski.

Transmisja obrad rady powiatu online 2018-11-20, Wtorek

Dziś o godz. 16.00 w sali obrad tut. starostwa rozpocznie się zwołana przez komisarza wyborczego I sesja Rady Powiatu Raciborskiego VI kadencji

I sesja nowej rady powiatu 2018-11-20, Wtorek

Dziś o godz. 16.00 w sali obrad w raciborskim starostwie na pierwszej sesji spotkali się radni elekci wybrani w październikowych wyborach samorządowych. Starostą raciborskim został Grzegorz Swoboda a przewodniczącym rady Adam Wajda.

Remont ulic Łąkowej i Kościuszki dofinansowany 2018-11-16, Piątek

Pierwsze miejsce na liście rankingowej i 3 mln złotych dofinansowania dla powiatu raciborskiego na remont ul. Łąkowej i Kościuszki w Raciborzu.

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza otwarte konkursy ofert na realizację zadań publicznych 2018-11-16, Piątek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza otwarte konkursy ofert na powierzenie do realizacji zadań publicznych:

Konieczność zmiany zezwoleń na zbieranie/przetwarzanie odpadów 2018-11-13, Wtorek

Do 5 września 2019 r. posiadacze zezwoleń na zbieranie/przetwarzanie odpadów są zobowiązani do złożenia wniosku o zmianę posiadanej decyzji.

Test syren alarmowych

W dniach 14 – 15 listopada br. (termin zapasowy 16 listopada br.) Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje krajowe ćwiczenie RENEGADE-SAREX 18/II.

Zła jakość powietrza w powiecie raciborskim

W nadchodący weekend (9 - 10 listopada) ze względu na przekroczenie dobowych wartości poziom pyłu zawieszonego, jakość powietrza na obszarze rybnicko-pszczyńskim (Powiaty: pszczyński, rybnicki, mikołowski, raciborski i wodzisławski) bedzie zła. W kolejnych dniach (11-12 listopada) spodziewany poziom jakości powietrza osiągnie wartość dostateczną.

Gdzie szukać pomocy - Informator Powiatu Raciborskiego

Starostwo Powiatowe w Raciborzu wydało aktualny Informator z najważniejszymi informacjami i danymi teleadresowymi do instytucji publicznych oraz organizacji pozarządowych zajmujących się na terenie powiatu raciborskiego działalnością w zakresie ochrony zdrowia, pomocy społecznej, pieczy zastępczej, niepełnosprawności, bezrobocia oraz przemocy w rodzinie.