Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Uczniowie i nauczyciele z „Ekonomika” zdobywają dodatkowe kwalifikacje 2019-02-13, Środa

Współczesny rynek pracy reklamy jest bardzo wymagający. Firmy reklamowe poszukują wykwalifikowanych pracowników posiadających interdyscyplinarne umiejętności.

Kolejowo-drogowa przyszłość Raciborza i okolic 2019-02-13, Środa

Wczoraj, w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego w Katowicach starosta raciborski Grzegorz Swoboda wziął udział w spotkaniu poświęconym przyszłym inwestycjom kolejowym i drogowym na terenie powiatu i ich wzajemnej korelacji.

Przetarg na zakup i dostawę ekologicznych autobusów w ramach projektu UE 2019-02-08, Piątek

Powiat raciborski ogłosił przetarg nieograniczony na zakup i dostawę 10 szt. fabrycznie nowych niskoemisyjnych, niskopodłogowych autobusów wraz z wyposażeniem elektronicznym i wyposażeniem dodatkowym.

XII Gala Sportu w Raciborzu za nami 2019-02-08, Piątek

Wczoraj w Raciborskim Centrum Kultury odbyła się XII Gala Raciborskiego Sportu. Podczas uroczystości starosta raciborski Grzegorz Swoboda i prezydent Raciborza Dariusz Polowy nagrodzili wyróżniających się w ubiegłym roku sportowców, trenerów i osoby działające na rzecz sportu. Przyznano także tytuły "Raciborskich Championów" w 10 kategoriach i wyróżnienia specjalne.

Konsultacje społeczne dotyczące zasad wnoszenia obywatelskich inicjatyw uchwałodawczych 2019-02-08, Piątek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza przeprowadzenie konsultacji społecznych z organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie projektu uchwały Rady Powiatu Raciborskiego w sprawie określenia zasad wnoszenia obywatelskich inicjatyw uchwałodawczych.

Ferie Zimowe 2019 na Zamku Piastowskim w Raciborzu 2019-02-05, Wtorek

Już wkrótce zimowe ferie w województwie śląskim. Zamek Piastowski w Raciborzu przygotował kilka atrakcji.

„Festiwal Perspektyw 2018” - spotkanie podsumowujące na Zamku Piastowskim 2019-02-05, Wtorek

4 lutego, w sali konferencyjnej na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbyło się spotkanie podsumowujące czwartą edycję „Festiwal Perspektyw 2018”.

Fundacja na rzecz Szpitala pomoże rozliczyć PIT 2019-02-04, Poniedziałek

Zarząd Fundacji na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu informuje, że w okresie od dnia 14 lutego do 25 kwietnia 2019 r. umożliwia swoim darczyńcom, będącym osobami fizycznymi, skorzystanie z bezpłatnej pomocy w wypełnianiu formularza PIT za 2018 rok.

Zła jakość powiatrza

Dzisiaj (1 lutego) ze względu na przekroczenie dobowych wartości poziom pyłu zawieszonego, jakość powietrza na obszarze powiatu raciborskioego będzie zła.

Bardzo zła jakość powietrza w powiecie raciborskim

Dzisiaj (tj. 31 stycznia) ze względu na przekroczenie dobowych wartości poziom pyłu zawieszonego, spodziewana jakość powietrza na obszarze powiatu raciborskioego będzie bardzo zła.