Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Zachowaj bezpieczeństwo w pracy na roli 2017-06-22, Czwartek

Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przypomina, że lato to organizacyjnie bardzo trudny czas dla rolników i ich rodzin.

CKZiU nr 2 „Mechanik” otrzyma prawie 1,7 mln dofinansowania UE

Indywidualna ścieżka rozwoju zawodowego, sprofilowane doradztwo zawodowe, dedykowane kursy certyfikowane, płatne praktyki i staże, wizyty studyjne w firmach i zajęcia warsztatowe na wyższej uczelni.

VI Zamkowa Noc z Duchami już w piątek na Zamku Piastowskim 2017-06-19, Poniedziałek

Zapraszamy 23 czerwca od godz. 18.30 na zamkowy dziedziniec. Jak zwykle nie zabraknie szczypty horroru i przede wszystkim dobrej zabawy. Będzie niesamowita muzyka, światło i lasery przestrzenne, które dostarczą niezapomnianych wrażeń. Mile widziane wszelkie przebrania. Sprawdź jaki przygotowaliśmy program!

Ogłoszenie o wpłynięciu oferty organizacji pozarządowej na realizację zadania publicznego 2017-06-14, Środa

Zarząd Powiatu Raciborskiego informuje o wpłynięciu oferty organizacji pozarządowej – Stowarzyszenia Rodzin Zastępczych „Przyjazny Dom” z Krzyżanowic na wsparcie realizacji zadania publicznego pn. „Mocni razem” wraz z wnioskiem o przyznanie dotacji ze środków publicznych.

Ogłoszenie o wpłynięciu oferty organizacji pozarządowej na realizację zadania publicznego w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu 2017-06-13, Wtorek

Zarząd Powiatu Raciborskiego informuje o wpłynięciu oferty organizacji pozarządowej UKS Start Pietrowice Wielkie – na realizację zadania publicznego pt. 1. Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt (rocznik 2000 – 2002) z udziałem drużyny z Rendsburga – miasta partnerskiego wraz z wnioskiem o przyznanie dotacji ze środków publicznych.

Ćwiczenia RENEGADE - SAREX

W dniach 6 - 8 czerwca br. (termin zapasowy 9 czerwca br.) Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje krajowe ćwiczenie RENEGADE-SAREX 17/I.

W katowickim KRUS wybrano najlepszych rolników prowadzących bezpieczne gospodarstwo rolne 2017-06-01, Czwartek

W katowickiej siedzibie Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego wyłoniono zwycięzców regionalnego etapu XV Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. II miejsce przyznano małżeństwu Romanowi oraz Annie Flurom z Raciborza, zajmującym się produkcją roślinną, uprawą zbóż oraz warzywnictwem w gruncie i sadownictwem.

Kierunek Racibórz - w sam raz na naukę

Prezentujemy aktualną ofertę szkół średnich powiatu raciborskiego.

"Czym Nędza bogata!" po raz czwarty na raciborskim zamku 2017-05-15, Poniedziałek

W sobotę, 3 czerwca br., na dziedzińcu raciborskiego zamku gmina Nędza pokaże co ma najlepszego! Na imprezę zaprasza Gmina Nędza, Gminne Centrum Kultury oraz Zamek Piastowski w Raciborzu.

Konkurs na stanowisko dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Raciborzu

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Raciborzu przy ul. Kard. S. Wyszyńskiego 3.