Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Powiatowe Targi Pracy na Zamku w Raciborzu 2017-02-24, Piątek

Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu wspólnie z Agencją Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości zapraszają Państwa do udziału w Powiatowych Targach Pracy.

„GRY I ZABAWY Z PIŁKĄ RĘCZNĄ” - warsztaty w Miedzyszkolnym Ośrodku Sportowum w Raciborzu 2017-02-24, Piątek

Dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Raciborzu zaprasza uczennice klas 4 - 6 szkół podstawowych wraz z nauczycielem wychowania fizycznego na warsztaty „GRY I ZABAWY Z PIŁKĄ RĘCZNĄ”.

Rezi robi dym! Popularny youtuber bohaterem drugiego spotu promującego akcję „Nie truj sąsiada!” 2017-02-23, Czwartek

Drugi spot promujący akcję zainicjowaną w ramach międzygminnego projektu „Gmina z (dobrą) energią!”.

XI Karnawałowa Rewia Tańca 2017-02-22, Środa

Już w najbliższy weekend Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu zaprasza na Młodzieżową i Dziecięcą Karnawałową Rewię Tańca.

Trwa nabór wniosków o udzielenie dotacji na prace przy obiektach zabytkowych w powiecie raciborskim 2017-02-21, Wtorek

Do 29 lutego br. trwa nabór wniosków o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowalne przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków.

„Nowoczesne technologie komunikacyjne to zagrożenie” to temat debaty oksfordzkiej na Zamku Piastowskim w Racoborzu 2017-02-21, Wtorek

W ramach realizacji projektu PAN pt. „Debaty oksfordzkie do szkoły” uczniowie raciborskiego „Mechanika” wezmą udział w debacie oksfordzkiej pt. „Nowoczesne technologie komunikacyjne to zagrożenie”. Debatę zaplanowano na 2 marca 2017 r.

Powiat raciborski na Targach Tour Salon w Poznaniu 2017-02-20, Poniedziałek

Blisko 300 wystawców z 22 krajów prezentowało w Poznaniu miejsca i atrakcje turystyczne. Wśród nich na stoisku regionalnym Śląskiej Organizacji Turystycznej, po raz pierwszy w nowo powstałej ekspozycji poświęconej zachodniej części województwa promował się powiat raciborski i miasto Racibórz.

Aukcja charytatywna „XVI Gwiazdka Serc” 2017-02-20, Poniedziałek

Trwają licytacje gadżetów z ostatniego Koncertu Charytatywnego Gwiazdka Serc.

Prognoza złej jakości powietrza

Dziś w powiecie raciborskim zanotowano przekroczenie wartości progowej 200 µg/m3 dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu

Czy wiesz, jak Cię widzą inni na melanżu…? - pyta nastolatków Główny Inspektorat Sanitarny 2017-02-15, Środa

Właśnie wystartowała ogólnopolska kampania „Melanż. Oczekiwania vs. rzeczywistość”. W ten sposób Główny Inspektorat Sanitarny chce zwrócić uwagę młodzieży na negatywne skutki korzystania z używek.

Godziny urzędowania

Starostwo Powiatowe w Raciborzu urzęduje:

• w poniedziałki, środy i czwartki od 7:30 do 15:30
  • we wtorki w godzinanch od 7:30 do 17:00