Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Matura 2017 2017-05-04, Czwartek

Dziś pierwszy egzamin maturalny 2017. Uczniowie o godz. 9.00 rozpoczęli test pisemny z języka polskiego na poziomie podstawowym. Po południu przeprowadzony zostanie egzamin na poziomie rozszerzonym. W szkołach prowadzonych przez powiat raciborski maturę zdaje 687 tegorocznych absolwentów.

Pogotowie przeciwpowodziowe w województwie śląskim odwołane

Wczoraj wieczorem wojewoda śląski Jarosław Wieczorek odwołał obowiązujący od piątku stan pogotowia przeciwpowodziowego w woj. śląskim. Decyzja zapadła po analizie danych potwierdzających, że sytuacja na rzekach ustabilizowała się, a bezpośrednie zagrożenie powodzią minęło.

Pogotowie przeciwpowodziowe

Wojewoda Śląski ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe na terenie całego województwa śląskiego.

Starosta wydał oświadczenie dot. aktu oskarżenia 2017-04-24, Poniedziałek

Starosta Ryszard Winiarski spotkał się dziś, 24 kwietnia, z mediami i wydał oświadczenie w sprawie aktu oskarżenia o podanie nieprawdy w oświadczeniach majątkowych.

Kaplica zamkowa wyróżniona w konkursie "Zabytek Zadbany"

Kaplica zamkowa Świętego Tomasza Becketa w Raciborzu otrzymała wyróżnienie w kategorii "Utrwalenie wartości zabytkowej obiektu" w konkursie "Zabytek Zadbany"

Program SMOG STOP - dofinansowanie dla osób fizycznych 2017-04-18, Wtorek

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ogłosił Program SMOG STOP „Dofinansowanie zadań realizowanych przez mieszkańców województwa śląskiego na rzecz ograniczenia niskiej emisji”. O udzielenie dofinansowania w formie dotacji będą mogły się ubiegać osoby fizyczne będące właścicielami lub współwłaścicielami jednorodzinnego budynku mieszkalnego.

Wiosenna akcja szczepienia lisów w województwie śląskim

Podobnie jak w ubiegłym roku na terenie całego województwa śląskiego prowadzona będzie akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Konsultacje dot. nadania statutu DPS Złota Jesień w Raciborzu 2017-04-14, Piątek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza konsultacje społeczne dotyczącej nadania statutu Domowi Pomocy Społecznej „Złota Jesień” w Raciborzu.

O służbie zdrowia w Elbe-Elster 2017-04-12, Środa

Funkcjonowanie niemieckiej służby zdrowia było głównym tematem wizyty delegacji powiatu raciborskiego w partnerskim powiecie Elbe-Elster. Na przykładzie tamtejszej spółki-klinki przedstawiony został system zarządzania szpitalami.

Wielkanocne procesje konne w powiecie raciborskim 2017-04-11, Wtorek

W Wielkanocny Poniedziałek w czterech miejscowościach powiatu raciborskiego kultywowana będzie kilkusetletnia tradycja dziękczynno-błagalnych procesji po polach.