Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Czy wiesz, jak Cię widzą inni na melanżu…? - pyta nastolatków Główny Inspektorat Sanitarny 2017-02-15, Środa

Właśnie wystartowała ogólnopolska kampania „Melanż. Oczekiwania vs. rzeczywistość”. W ten sposób Główny Inspektorat Sanitarny chce zwrócić uwagę młodzieży na negatywne skutki korzystania z używek.

Ryzyko wystąpienia przekroczenia poziomu alarmowego dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu

ziś 15 lutego br. wystąpiło przekroczenie wartości progowej 200 µg/m3 dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu, występuje ryzyko przekroczenia poziomu alarmowego 300 µg/m3.

Bardzo zła jakość powietrza w najbliższych dniach

Dziś 14 lutego br. w powiecie raciborskim występuje ryzyko przekroczenia poziomu alarmowego 300 µg/m3 dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu.

O możliwościach korekcji wad postaw w raciborskim MOS-ie 2017-02-09, Czwartek

Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Raciborzu jest jedyną placówką na terenie powiatu raciborskiego, specjalizującą się w wykorzystaniu metody ćwiczeń asymetrycznych na zajęciach gimnastyki korekcyjnej.

Badania mammograficzne przy „Aptece Pod Różami” w Raciborzu 2017-02-08, Środa

Centrum Onkologii-Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie, Oddział w Gliwicach zaprasza na bezpłatna cyfrową mammografię.

Prognozowana jakość powietrza na najbliższy weekend

Prognozowana jakość powietrza (w oparciu o indeks jakości powietrza) przygotowana przez Zakład Modelowania Zanieczyszczeń Powietrza IMGW-PIB z siedzibą w Katowicach w oparciu o prognozę pogody Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB oraz po dokonaniu analizy dostępnych informacji meteorologicznych.

Jubileuszowa X Raciborska Gala Sportu już za nami 2017-02-03, Piątek

Dziś w Raciborskim Domu Kultury „Strzecha” odbyła się X Gala Raciborskiego Sportu. Podczas uroczystości wręczone zostały nagrody starosty raciborskiego i prezydenta Raciborza dla sportowców, trenerów i osób działających na rzecz sportu za osiągnięcia w 2016 roku.

„Mechanik” drugi w kraju w konkursie Głównego Inspektoriatu Sanitarnego 2017-02-02, Czwartek

Andreas Posmyk autorem pracy, która zdobyła II miejsce w konkursie "Oddal to!".

Czujnik stężenia pyłów - sprawdzaj pomiary w dowolnej porze 2017-02-02, Czwartek

W styczniu na budynku starostwa przy Placu Stefana Okrzei 4 w Raciborzu został zainstalowany laserowy czujnik stężenia pyłów.

W związku z warunkami meteorologicznymi prognozuje się przekroczenie wartości progowej 200 µg/m3 dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu oraz występuje ryzyko przekroczenia poziomu alarmowego 300 µg/m3.