Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

132 studentów z powiatu raciborskiego otrzyma stypendium

2009-05-11, Poniedziałek

132 studentów posiadających stałe miejsce zameldowania na obszarze powiatu raciborskiego oraz będących w trudnej sytuacji materialnej otrzyma wsparcie w ramach projektu "Eurostypendium drogą do dyplomu". Powiat Raciborski na wypłatę stypendiów otrzymał kwotę 415 800 zł. Projekt jest realizowany w ramach Działania 2.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez programy stypendialne Poddziałanie Wspieranie rozwoju edukacyjnego studentów ZPORR na lata 2004-2006 finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i Budżetu Państwa. Stypendyści otrzymają wsparcie w maksymalnej wysokości 350 złotych miesięcznie za okres 9 miesięcy: od października 2008 r. do czerwca 2009.

W wyniku naboru potencjalnych stypendystów złożono 148 wniosków o przyznanie stypendium. 132 wnioski spełniły wszystkie wymagane kryteria zapisane w Regulaminie Przyznawania Stypendiów.

Wypłata stypendium nastąpi do 15 maja br.