Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

43. Rajd Szlakiem Husarii po ziemi raciborskiej

2008-09-16, Wtorek

W dniach 26-28 września odbędzie się już 43. Rajd Szlakiem Husarii po ziemi raciborskiej. Celem imprezy jest przede wszystkim popularyzacja turystyki i czynnego wypoczynku, zapoznanie z 900-letnią historią miasta Raciborza oraz pokazanie piękna przyrody Raciborszczyzny.

W programie m.in.:

Piątek, 26 września

Trasy dowolne piesze i rowerowe oraz z przewodnikiem.
Gry i zabawy sprawnościowe na stadionie OSiR w Raciborzu.

Sobota, 27 września w Rudach Raciborskich

Turniej szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych o puchary Starosty Raciborskiego i Prezydenta Miasta Raciborza z okazji 900-lecia Miasta Raciborza (turniej sprawnościowy, historyczny)

Zwiedzanie Rud, przejazd kolejką wąskotorową, ognisko.

Niedziela, 28 września

Trasy piesze zwiedzanie miasta Raciborza z przewodnikiem.
Racibórz OSiR – zakończenie Rajdu, ogłoszenie wyników.

Organizator: Oddział PTTK "Ziemia Raciborska", ZHR Raciborski Związek Drużyn Harcerzy "Bastion, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Rudach.

Patronat: Poseł Henryk Siedlaczek, Starosta Adam Hajduk, Prezydent Miasta Mirosław Lenk, Nadleśnictwo Rudy Raciborskie.

Dodatkowe informacje, program, regulamin i zgłoszenia w Oddziale PTTK w Raciborzu przy ul. Chopina 16 , tel. 032 415 30 93; www.pttk.raciborz.prv.pl  e-mail: [email protected]

Komandor rajdu: Piotr Jasiak, tel. 505 265 484, e-mail: [email protected]

Zapraszamy!