Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Beata Bańczyk nowym sekretarzem powiatu

2008-04-02, Środa

Beata Bańczyk jest nowym sekretarzem powiatu. Na wniosek Starosty Raciborskiego, uchwałę w sprawie powołania nowego sekretarza powiatu podjęli na ostatniej marcowej sesji radni Rady Powiatu. Nowa sekretarz rozpoczęła urzędowanie z dniem 1 kwietnia 2008 r.

Wakat na stanowisku sekretarza powiatu powstał z początkiem marca br., kiedy to dotychczasowa sekretarz Gabriela Lenartowicz objęła fotel Prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Spośród 6 kandydatur (zgłoszonych do konkursu na stanowisko sekretarza powiatu w 2006 r.), Starosta zdecydował się rekomendować Radzie Powiatu Beatę Bańczyk, dotychczasową Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Raciborzu. Uchwałę w sprawie wyboru Bańczyk na sekretarza powiatu podjęli na ostatniej sesji (18 marca 2008 r.) radni Rady Powiatu.

Beata Bańczyk ma 34 lata, z wykształcenia jest prawnikiem. Od 10 lat jest urzędnikiem. Ostatnie 6 lat pracowała na stanowisku Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Raciborzu. W roku akademickim 2007/2008 ukończyła studia podyplomowe z zakresu zarządzania w administracji w Małopolskiej Szkole Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.