Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Bezpieczne wakacje 2011

2011-06-22, Środa

Z inicjatywy Wojewody Śląskiego 21 czerwca br. na terenie województwa śląskiego rozpoczęła się akcja "Bezpieczne wakacje 2011", która potrwa do 1 września 2011 r.

W związku z podjętymi działaniami, Wojewoda Śląski przekazał podległym służbom i inspekcjom zalecenia w zakresie organizacji i przeprowadzenia na obszarze województwa śląskiego akcji "Bezpieczne wakacje 2011", a także zwrócił się do organów administracji samorządowej z prośbą o aktywne włączenie się w podjęte działania. Przypomniał, że podstawowym zadaniem służb, inspekcji, straży i innych organów administracji publicznej jest podjęcie działań zmierzających do zapewnienia bezpieczeństwa osobom wypoczywającym i przemieszczającym się przez teren naszego województwa.

Służby i inspekcje działające na obszarze województwa śląskiego nadzorować będą wypoczynek dzieci i młodzieży zarówno w miejscowościach turystycznych, jak i w miejscach stałego zamieszkania.

Podejmowane działania połączone będą z wysiłkami: Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego - Grupy: Jurajskiej i Beskidzkiej, Wojewódzkiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach, Związku Harcerstwa Polskiego - Chorągwi Śląskiej, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – Oddziału w Katowicach.

Na potrzeby akcji Wojewoda uruchomił całodobową interwencyjną linię telefoniczną o numerze (32) 200-21-71, na którą można zgłaszać wszelkie informacje dotyczące zagrożeń i nieprawidłowości w organizacji wypoczynku w czasie wakacji.

Szczegóły: http://www.slask.eu/wdzbizk/wakacje_2011.html