Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Bezpłatne badania cytologiczne w Szpitalu Rejonowym w Raciborzu, w ramach "Programu profilaktyki raka szyjki macicy"...

2006-09-18, Poniedziałek

Badanie wykonywane są w Poradni Ginekologiczno-Położniczej Szpitala Rejonowego w Raciborzu przy ul. Gamowskiej 3, w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 8.00 do 14.30 - za wyjątkiem czwartków. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja - osobista, za pośrednictwem osoby trzeciej lub telefoniczna pod nr tel. 032 755 50 39.

W ramach "Programu profilaktyki raka szyjki macicy" wykonywane jest bezpłatnie badanie cytologiczne przez lekarza ginekologa, a po okresie 1 miesiąca lekarz przekazuje pacjentce wynik tego badania oraz podejmuje decyzje co do dalszego postępowania. Przed badaniem pacjentka wypełnia krótką ankietę.