Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Bezpłatne badania na oznaczenie przeciwciała anti-HIV dla kobiet w ciąży

2009-05-18, Poniedziałek

25 maja br. Powiat Raciborski oraz Szpital Rejonowy im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu rozpoczynają realizację bezpłatnych badań na oznaczenie "przeciwciała anti – HIV" kobiet ciężarnych w I i III trymestrze ciąży. Badania zostaną wykonane kobietom, będącym na stałe mieszkankami Powiatu Raciborskiego; każdej zgłaszającej się mieszkance powiatu mogą być wykonane dwa badania. Warunkiem wykonania badania będzie posiadanie przez kobietę ciężarną skierowania od lekarza ginekologa – położnika.

Badania wykonywane będą dobrowolnie i po wyrażeniu pisemnej zgody przez ciężarną na wykonanie badania, ich brak nie może być przyczyną odmowy przyjęcia kobiety do Szpitala.

Badania zostaną wykonane w okresie od 25.05.2009 r. do 12.12.2009 r.

Badania wykonane będą przez Laboratorium Analityczne Szpitala Rejonowego w Raciborzu w godzinach:
a. poniedziałek, wtorek, środa, piątek – 6.00 – 11.00 i 14.00 – 16.00,
b. czwartek – 14.00 – 18.00.|

Program w całości finansowany przez Powiat Raciborski.