Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Budżet Powiatu Raciborskiego na 2007 rok uchwalony...

2007-01-02, Wtorek

Dochody w budżecie powiatu stanowią: dochody na zadanie własne w wysokości 63 mln 212 tys. 944 zł, dochody na zadania administracji rządowej w wysokości 5 mln 93 tys. 102 zł oraz dochody na zadania realizowane na podstawie porozumień w wysokości 2 mln 482 tys. 670 zł.

Z kolei wydatki w budżecie Powiatu to te związane z realizacją: zadań własnych powiatu (w wysokości 63 mln 140 tys. 188 zł), zadań administracji rządowej (w wysokości 5 mln 93 tys. 102 zł), zadań realizowanych na podstawie porozumień w wysokości 2 mln 482 tys. 670 zł).

Po stronie wydatków najwięcej, bo ponad 30 mln zł, przeznaczonych zostanie na oświatę i wychowanie oraz edukacyjną opiekę wychowawczą. To wydatki związane głównie z funkcjonowaniem placówek oświatowych podległych Powiatowi Raciborskiemu W dalszej kolejności największą pulę wydatków stanowią wydatki związane z realizacją zadań powiatu w zakresie pomocy społecznej (12 mln 319 tys. 796 zł).

Na inwestycje w budżecie powiatu na 2007 rok przeznaczono kwotę ponad 3 mln 200 tys. zł. W przyjętym do budżetu "Wieloletnim Programie Inwestycyjnym Powiatu Raciborskiego na lata 2007-2009", uwzględniając zewnętrzne źródła finansowania, w roku 2007 zaplanowano środki w wysokości prawie 27 mln zł z przeznaczeniem na inwestycje (m.in. kontynuacja budowy szpitala w Raciborzu, remonty dróg, modernizacje obiektów szkolnych) - z kwoty tej z własnej kasy powiat wyłoży kwotę ponad 3 mln 200 tys. zł, a pozostałe pieniądze pochodzić będą m.in. z budżetu państwa i Urzędu Marszałkowskiego oraz z funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej).

W budżecie Powiatu Raciborskiego na 2007 rok zaplanowano wydatki związane z funkcjonowaniem administracji publicznej w wysokości 7 mln 434 tys. 356 zł. Środki te wydatkowane będą nie tylko na bieżącą działalność Rady Powiatu i Starostwa Powiatowego (tj. wynagrodzenia osobowe), ale również na inwestycje (m.in. montaż dźwigu dla osób niepełnosprawnych w Powiatowym Urzędzie Pracy) oraz promocję.