Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Czas na fotowoltaikę, pompy ciepła i odwierty głębinowe! Raciborski szpital czeka kolejna duża inwestycja.

2023-12-12, Wtorek
W raciborskim szpitalu powstanie najnowocześniejsza i największa tego typu instalacja w Polsce
Dziś Starosta Grzegorz Swoboda wraz z Dyrektorem szpitala Ryszardem Rudnikiem oraz wykonawcą zadania firmą ENERKO Energy reprezentowanym przez Mateusza Dyragę zawarli umowę opiewającą na ponad 21,5 miliona zł, która dotyczy budowy budynku kotłowni wraz z instalacją pomp ciepła- 248 odwiertów głębinowych oraz instalację fotowoltaiczną o mocy 577 KW dla zadania pt. ,,Głęboka modernizacja oraz zwiększenie udziału energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych w budynku Szpitala Rejonowego im. Dr. Józefa Rostka”.