Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Czas wyboru szkoły...

2007-02-23, Piątek

Tegoroczna oferta, jak co roku wprowadza kilka nowych kierunków, co jest wynikiem zapotrzebowanie rynku pracy jak i potrzeb i zainteresowań młodzieży. Do takich należą takie zawody w technikach jak: technik logistyk, technik ochrony środowiska czy kelner. Również oferta w szkołach zasadniczych liczy kilka nowych zawodów: ślusarz/spawacz, cieśla oraz dekarz.

Z ofertą edukacyjną Powiatu Raciborskiego wszyscy zainteresowani mogą się zapoznać na wiele sposobów. Najszybszym i najwygodniejszym źródłem informacji jest strona internetowa Starostwa Powiatowego w Raciborzu. Pod adresem www.powiatraciborski.pl, po wybraniu linku "Oferta edukacyjna" wyświetlana jest kompleksowa informacja o kierunkach kształcenia we wszystkich szkołach. Jeszcze bardziej rozbudowana informacja o tegorocznej rekrutacji będzie na specjalnej stronie elektronicznego systemu naboru (www.rybnik.edu.com.pl). Innym sposobem są odbywające się w szkołach prezentacje oferty. W tym roku planujemy w jak największej liczbie gimnazjów przeprowadzić takie prezentacje. Do tej pory z 12 gimnazjów wpłynęły zgłoszenia przeprowadzenia w ich szkole takiej prezentacji i cały czas napływają nowe. Podczas prezentacji młodzieży zostaje przedstawiona oferta edukacyjny oraz sposób składania dokumentacji z pośrednictwem elektronicznego systemu naboru, jaki obowiązuje w powiecie raciborskim od zeszłego roku. Dodatkowo każdy uczeń otrzymuje szczegółowy informator naborowy, który pozwoli spokojnie przeanalizować pełną ofertę szkół powiatu raciborskiego. Informator dostępny będzie również w szkołach oraz w Starostwie Powiatowym w Raciborzu.

Szczegóły oferty edukacyjnej Powiatu Raciborskiego na rok szkolny 2007/2008 wszyscy zainteresowani będą mogli również poznać podczas organizowanych Raciborskich Targów Edukacyjnych. Targi odbędą się w dniach od 17 do 19 kwietnia 2007 r. w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Raciborzu. Adresowane są do absolwentów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, policealnych, pomaturalnych, szkół wyższych oraz zainteresowanych przeszkoleniem kursowym. Jest to okazja do bezpośredniego zapoznania się z szeroką ofertą edukacyjną szkół i innych placówek oświatowych z terenu Raciborszczyzny, w jednym miejscu i czasie, z możliwością rozmowy z przedstawicielami szkół i placówek edukacyjnych. Ważne, iż w tych dniach będą również prowadzone "dni otwarte w szkołach", co umożliwi młodzieży bezpośrednio zapoznanie się z szkołami, w których przyjdzie im spędzić kolejnych kilka lat.

Gimnazjaliści mają jeszcze czas do wybrania odpowiedniej dla siebie szkoły, bowiem termin składnia podań upływa z dniem 15 czerwca 2007 r. Zachęcamy zatem do zapoznania się z ofertą edukacyjną i życzymy trafnych wyborów. W marcowym numerze "Aktualności Powiatu Raciborskiego" opublikowana zostanie oferta edukacyjna tzw. szkół młodzieżowych.