Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Dary od Wędrowników

2008-08-18, Poniedziałek

16 sierpnia (sobota) w powiecie raciborskim gościli przedstawiciele Sauerlandzkiego Towarzystwa Miłośników Pieszych Wędrówek (SGV) z Powiatu Märkischer na czele ze skarbnikiem organizacji Haraldem Kahlertem. Po raz kolejny Niemcy odwiedzili zaprzyjaźnione z organizacją domy pomocy społecznej. Tym razem Towarzystwo SGV przywiozło nie tylko najpotrzebniejsze rzeczy dla podopiecznych placówek ale i 13 187, 15 zł. Środki pieniężne zostały przekazane dla Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Pogrzebieniu. Wręczenie symbolicznego czeku, odbyło się w obecności Starosty Raciborskiego Adama Hajduka.

Kwota 13 187,15 zł to środki pochodzące z biegu sponsorowanego zorganizowanego przez Szkołę Podstawową w Nussberg (Iserlohn) oraz Towarzystwo SGV.

Wraz z pomocą finansową przedstawiciele niemieckiej organizacji przywieźli także dary rzeczowe tj. komplety bielizny pościelowej, odzież, materac sportowy, przybory szkolne, plecaki oraz piórniki.