Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Dla użytkowników dróg i nie tylko

2008-07-10, Czwartek

20 lipca (niedziela) w Pogrzebieniu odbędzie się festyn. Zanim się rozpocznie, o godz. 10.00 odprawiona zostanie msza św. w intencji użytkowników dróg celebrowana przez biskupa Gerarda Bernackiego. Po niej nastąpi poświęcenie pojazdów. Następnie rozegrany zostanie mecz siatkówki plażowej: motocykliści kontra reszta świata. O godz. 14.00 rozpocznie się Festyn.

W programie m.in. Gwardia Wareska, która zaprezentuje: obozowisko dawne, zabawy plebejskie, tańce dworskie, kuchnię dawną, tory łucznicze i inne oraz kramy z rzemiosłem dawnym. Ponadto w trakcie imprezy przeprowadzona zostanie akcja honorowego oddawania krwi oraz pokazy bractwa kurkowego i straży pożarnej. Na przybyłych będą także czekać motocykliści oraz ich motory. Na zakończenie Festynu, o godz. 19.00 organizatorzy zaplanowali zabawę taneczną.