Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Długo oczekiwany chodnik przy drodze powiatowej w Tworkowie doczeka się realizacji!

2023-07-10, Poniedziałek
Kolaż zdjęć
Powiat Raciborski stawia na bezpieczeństwo mieszkańców.

Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda wraz z Kierownikiem Referatu Inwestycji i Rozwoju Romanem Peikertem z wizytą w Tworkowie, dokonując ustaleń przed realizacją inwestycji.

A mowa tu o wykonaniu chodnika przy ul. Bolesławskiej w Tworkowie do ul. Księdza Doktora Weltzla do ostatniej posesji o długości 350 mb realizowanego w ramach zadania pn.: ,,Przebudowa drogi powiatowej na odcinku DK 45 w Tworkowie do początku obszaru zabudowanego Borucina.

Zadanie planowane do sfinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz Powiatu Raciborskiego, Gminę Krzyżanowice i Gminę Krzanowice, proporcjonalnie do zadań na terenie gminy, w którym odbywa się inwestycja.

To kolejna dobra informacja dla mieszkańców. Jeszcze lepszy komfort, a przede wszystkim – bezpieczeństwo. Dzięki tego rodzaju zadaniom, zdecydowanie poprawia się jakość życia w powiecie raciborskim.