Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Dofinansowanie dla kompleksu lekkoatletycznego przy ZSOMS w Raciborzu

2010-03-10, Środa

Projekt Powiatu Raciborskiego pn. "Bliżej sportu – budowa kompleksu lekkoatletycznego przy Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu" został wybrany do dofinansowania ze środków RPO Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Wartość projektu wynosi 9 676 547,00 zł, a przyznane dofinansowanie 7 533 388,37 zł.

Projekt polega na budowie kompleksu lekkoatletycznego w formie nowej hali lekkoatletycznej wraz z zapleczem higieniczno-socjalnym oraz dwufunkcyjnym boiskiem zewnętrznym o wymiarach 22,0m x 42,0m do piłki ręcznej i tenisa ziemnego przy budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu przy ul. Kozielskiej 19. Prace budowlane obejmują niezbędne roboty budowlano – konstrukcyjne oraz instalacyjno - wyposażeniowe.

Projektowana hala namiotowa sportowo-widowiskowa jest obiektem wolnostojącym, nie podpiwniczonym. W hali sportowej zaprojektowano budynek o konstrukcji tradycyjnej murowanej z płytą fundamentową i stropem żelbetowym z przeznaczeniem na cele socjalno-higieniczne, w którym zlokalizowane są: szatnie i łazienki dla sportowców, toalety ogólnodostępne, toaleta dla niepełnosprawnych, magazyny, zaplecze socjale, pomieszczenie gospodarcze i techniczne. Na piętrze zlokalizowano widownię, która mieści 180 miejsc siedzących.

Projekt realizowany w ramach Działania 8.2 Infrastruktura placówek oświaty, Priorytet VIII Infrastruktura edukacyjna Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.