Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Fundacja na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu przekazała Poradni Chirurgii Dziecięcej stół zabiegowy...

2006-12-14, Czwartek

Niedawno Fundacja zakupiła dla szpitala z tych samych środków dwa aparaty EKG, dwie wagi elektroniczne i zestaw komputerowy, a także dofinansowała realizację programu badań mammograficznych pod hasłem "Postaw na zdrowie - jesteś tego warta".

Działalność Fundacji na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu, przekazując 1 proc. należnego fiskusowi podatku za 2005 rok, wsparło 910 osób. Łączna kwota wpłat z tego tytułu wyniosła 52 tys. 995 zł i 73 gr. Fundacja posiada status organizacji pożytku publicznego, co oznacza, że każdy może wesprzeć ją przekazując 1 proc. podatku, a także dokonując darowizny na jej rzecz.