Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

GREEN LIGHT – konkurs plastyczny

2009-12-28, Poniedziałek

Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie plastycznym GREEN LIGHT – ZIELONE ŚWIATŁO W KRAJOBRAZIE. Aby wziąć udział w konkursie należy namalować krajobraz naturalny, niezmieniony przez człowieka. Promujemy hasło: Ziemia - zielona ojczyzna wszystkich ludzi na świecie. Konkurs jest częścią projektu "Green Light" współfinansowanego ze środków Programu "Uczenie się przez całe życie" - Projekty Partnerskie Comenius Regio.

Cele konkursu:
- prezentacja dziecięcej i młodzieżowej twórczości plastycznej,
- rozwinięcie wyobraźni i wrażliwości estetycznej inspirowanej pięknem przyrody,
- umocnienie kontaktów oraz współpracy międzynarodowej poprzez wspólne cele ekologiczne.

Uczestnicy:
1.w kategorii dziecięcej: 6-9 lat, 10-13 lat
2.w kategorii młodzieżowej: 14-16 lat, 17-19 lat

Zasady uczestnictwa:
Techniki plastyczne – rysunek, malarstwo, grafika (bez form przestrzennych i elementów sypkich)
Format pracy – min - A3, max – A1.

Terminy:
Przyjmowanie prac konkursowych – do 31 stycznia 2010 r.
Publikacja wyników konkursu 15 lutego 2010 r. na stronie internetowej www.mdk-raciborz.pl

Termin uroczystości podsumowania konkursu oraz wystawy pokonkursowej zostanie podany razem z komunikatem o wynikach.

Najlepsze prace zaprezentowane zostaną zarówno w Polsce jak i w Walii (partner projektu Comenius Regio) w formie kalendarza.

Laureaci natomiast zostaną zaproszeni do udziału w warsztatach ekologiczno-artystycznych z malowania na jedwabiu i decoupage - podczas ferii zimowych.

Prace konkursowe należy dostarczyć lub przesłać do organizatora:
Młodzieżowy Dom Kultury
ul. Stalmacha 12