Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Gabriela Lenartowicz nowym sekretarzem powiatu...

2007-01-02, Wtorek

Wakat na stanowisku sekretarza powiatu powstał z początkiem grudnia 2006 r., kiedy to dotychczasowy sekretarz Mirosław Lenk objął fotel Prezydenta Miasta Racibórz. Starosta Raciborski Adam Hajduk ogłosił w związku z tym konkurs ofert na stanowisko sekretarza powiatu. Spośród 6 kandydatur, Starosta zdecydował się rekomendować Radzie Powiatu Gabrielę Lenartowicz jako kandydatkę na stanowisko sekretarza powiatu. Uchwałę w sprawie wyboru Lenartowicz na sekretarza powiatu podjęli na ostatniej sesji (28 grudnia 2006 r.) radni Rady Powiatu.

Gabriela Lenartowicz ma 46 lat, z wykształcenia jest prawnikiem. Sprawuje mandat radnej Sejmiku Województwa Śląskiego, gdzie również jest szefową klubu radnych PO oraz przewodniczącą Komisji Rozwoju i Zagospodarowania Przestrzennego, a także członkiem zarządu regionalnego PO w Katowicach. Gabriela Lenartowicz była naczelnikiem wydziałów organizacyjnego oraz rozwoju i współpracy zagranicznej Urzędu Miasta Racibórz, a potem też szefowała Wydziałowi Rozwoju, Promocji Gospodarczej i Integracji Europejskiej Urzędu Miasta Rybnik. Przed objęciem stanowiska sekretarza powiatu, pracowała w Regionalnym Biurze Projektów Europejskich w Rybniku, była też prezesem Śląskiego Towarzystwa Gospodarczego "Pro Europa".