Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

II Powiatowy Festiwal Twórczości Artystycznej - Racibórz 2009

2009-02-18, Środa

Starostwo Powiatowe w Raciborzu, Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu oraz Raciborskie Centrum Kultury zapraszają zainteresowane dzieci i młodzież szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, specjalnych oraz wychowanków placówek wychowania pozaszkolnego do udziału w II Powiatowym Festiwalu Twórczości Artystycznej - Racibórz 2009. Festiwal składa się z czterech konkursów – piosenki, tańca, recytatorskiego oraz przeglądu teatralnego.

Przegląd teatralny odbędzie się 3 kwietnia br. w Domu Kultury "Strzecha". Celami nadrzędnymi konkursu są wymiana doświadczeń formy pracy w zespołach teatralnych wszystkich typów oraz rozwijanie wszechstronnych poszukiwań estetycznych poprzez prezentację różnorodnych form teatralnych.

Konkurs tańca – jego cele nadrzędne, to popularyzacja tańca jako formy aktywnego wypoczynku, integracja środowiska tanecznego, wymiana doświadczeń i konfrontowanie dorobku artystycznego tancerzy. Termin konkursu – 1 kwietnia br.– Dom Kultury "Strzecha". Konkurs odbędzie się w następujących kategoriach: formacja taniec towarzyski, miniatura taneczna, inscenizacja taneczna, zespoły folklorystyczne.

Głównym celem konkurs piosenki jest popularyzowanie najbardziej wartościowych treści muzycznych i literackich piosenek oraz promowanie dziecięcej twórczości artystycznej. Konkurs odbędzie się 31 marca br. w Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu. Młodzi artyści powinni zaprezentować po dwie piosenki w języku polskim z własnym akompaniamentem. Czas występu nie może przekroczyć 10 minut.

Konkurs recytatorski odbędzie się w Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu w 30 marca br. Jego główny cel to rozwijanie wrażliwości poetyckiej wśród dzieci i młodzieży.

W konkursach udział wziąć mogą dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, specjalnych oraz placówek wychowania pozaszkolnego.

Karty zgłoszeniowe należy przesłać w terminie do 25 marca br. na adres Młodzieżowego Domu Kultury, ulica Stalmacha 12, 47 – 400 Racibórz.

Szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych konkursów - regulaminy oraz karty zgłoszeniowe – dostępne na stronach internetowych: Starostwa Powiatowego w Raciborzu – www.powiatraciborski.pl, Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu – www.mdk-raciborz.pl.

Koncert Galowy Festiwalu odbędzie się w 15 kwietnia br. (środa) w Raciborskim Centrum Kultury – Dom Kultury "Strzecha".

Zapraszamy!

Przegląd teatralny