Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

II miejsce Mirażu w Festiwalu Pieśni Patriotycznych

2009-05-27, Środa

Zespół wokalny MIRAŻ Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu zajął II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w Finale I Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni Patriotycznych organizowanych przez Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli "WOM" w Katowicach.

Głównymi celami konkursu były: pobudzenie szkolnych i amatorskich zespołów muzycznych do wykonywania polskich pieśni patriotycznych, popularyzacja najbardziej wartościowych treści muzycznych literackich w pieśniach, stworzenie stałego forum wymiany doświadczeń i współpracy między chórami upowszechniającymi patriotyczne pieśni polskie.

Festiwal adresowany był do zespołów wokalnych, wokalno-instrumentalnych i chórów działających w szkołach podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, domach kultury. Uczestnicy festiwalu oceniani byli w trzech kategoriach wiekowych: I kategoria – uczniowie szkół podstawowych ( kl.IV-VI), II kategoria – uczniowie szkół gimnazjalnych, III kategoria – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Festiwal został przeprowadzony w III etapach: I etap – gminny – w marcu 2009r., II etap – rejonowy – w kwietniu 2009 r., III etap – wojewódzki – w maju 2009 r.

MIRAŻ na Festiwalu zaprezentował trzy utwory: "Takie miejsce, taki kraj", "Pytasz mnie" oraz "Żeby Polska była Polską".

Zespół do Festiwalu przygotowała Elżbieta Biskup – dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu.