Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Igrzyska, Igrzyska i po Igrzyskach – reprezentacja powiatu raciborskiego zdobyła 46 medali

2008-08-04, Poniedziałek

Z 46 medalami oraz drugim miejscem w klasyfikacji ogólnej powróciła do Raciborza ponad 60-osobowa grupa artystów i sportowców powiatu raciborskiego, która w dniach 28.07.-01.08. uczestniczyła w VII Międzynarodowych Igrzyskach Młodzieżowych i Dniach Kultury Rendsburga 2008. Młodzież z Raciborszczyzny uczestniczyła w Igrzyskach po raz drugi. Niemieckie miasto Rendsburg to partner zagraniczny Powiatu Raciborskiego.

W tegorocznych Igrzyskach Powiat Raciborski reprezentowali: w dziedzinie sportu - lekkoatleci, pływacy (obie ekipy z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu) i piłkarze (KP Unia OSiR-Racibórz oraz Start Pietrowice Wielkie), w dziedzinie muzyki – młodzież działająca przy Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu oraz Gminnym Zespole Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki w Tworkowie (gmina Krzyżanowice).

Reprezentacja sportowa zdobyła w sumie 46 medali: 27 złotych, 15 srebrnych oraz 4 brązowe. Wynik ten zapewnił polskiej ekipie 2 miejsce w klasyfikacji łącznej. Pierwsze miejsce zdobyła reprezentacja gospodarzy a trzecie Holandii. Szczęście nie opuściło naszej drużyny do końca; polski przewoźnik nie był w stanie podstawić pojazdu na umówiony czas i w drogę powrotną grupa wyruszyła udostępnionym przez niemiecką firmę Sievers Reisen autokarem.

Zmagania sportowe oraz występy artystyczne oglądała także oficjalna delegacja Powiatu Raciborskiego na czele ze Starostą Raciborskim Adamem Hajdukiem, która uczestniczyła w otwarciu Igrzysk.

Głównym celem Międzynarodowych Igrzysk Młodzieżowych jest zaprezentowanie dorobku kulturalnego i sportowego partnerów. Przez cały tydzień trwania imprezy kultura i sport są w centrum zainteresowania wszystkich. Młodzi ludzie uczestniczą w różnego rodzaju konkurencjach sportowych oraz wymieniają się swoimi doświadczeniami prezentując swój dorobek w dziedzinie muzyki i tańca.

Dziękujemy młodzieży i ich opiekunom za wspaniałe reprezentowanie Powiatu Raciborskiego i Polski!