Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Inauguracja pływackiego sezonu w Werdohl

2008-09-04, Czwartek

Pływacy "Victorii" w dniach 6-7 września zainaugurują nowy sezon jesienno-zimowy 2008/2009. Wezmą udział w 24. Międzynarodowym Mityngu Pływackim w niemieckim Werdohl. Obok Polaków w imprezie wystąpią ekipy z Walii (Hrabstwo Wrexham), Holandii, Belgii oraz kilkunastu niemieckich klubów. Dziś wszyscy sportowcy spotkają się ze Starostą Powiatu Märkischer. Wyjazd na zawody możliwy był dzięki powiatowemu partnerstwu z Märkischer i podpisanej umowie o współpracy pomiędzy "Victorią" i klubem SV 08 Werdohl.

W skład reprezentacji z powiatu raciborskiego wchodzą głównie uczniowie ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego i Szkoły Podstawowej nr 15 z Raciborza. Tegoroczny Międzynarodowy Miting Pływacki zbiega się z jubileuszem 100-lecia Klubu SV 08 Werdohl.

Trzymamy kciuki!