Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Informacja o uruchomieniu "Telefonu Bezpieczeństwa dla Turystów Zagranicznych"

2007-07-17, Wtorek

Głównym celem tego przedsięwzięcia jest troska o wzrost bezpieczeństwa turystów zagranicznych przebywających na terytorium RP, jak również poprawa wizerunku Polski na forum międzynarodowym.

Realizacja projektu polega na udostępnieniu w godzinach od 10.00 do 22.00 dwóch linii telefonicznych, na które turyści zagraniczni mogą zgłaszać informacje o przestępstwach oraz zagrożeniach, w których uczestniczyli na terytorium Polski.

Udostępnione dla turystów zagranicznych numery to:
1. Linia bezpłatna o numerze 0 800 200 300, przeznaczona do obsługi połączeń z sieci stacjonarnych
2. Linia o numerze 0 608 599 999 płatna, zgodnie z taryfą operatora, przeznaczona do obsługi połączeń z sieci komórkowych.

Osoby obsługujące infolinię posługują się biegle językami - angielskim, niemieckim i rosyjskim.