Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Już niedługo ruszy kolejny remont drogi powiatowej !

2023-07-05, Środa
Kolaż zdjęć
W związku z rozpoczynającą się przez Powiat Raciborski przebudową drogi powiatowej Tworków - Bolesław – Borucin o długości 3519 mb, wczoraj Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda wraz z Kierownikiem Referatu Inwestycji i Rozwoju Romanem Peikertem na miejscu prowadzili ostatnie ustalenia przed wejściem w teren Wykonawcy.

Połowę środków w wysokości 4 416 461,43 zł stanowi dofinansowanie z  Rządowego Funduszu  Rozwoju Dróg.

Z kolei wkład własny to również 4 416 461,43 zł  i będzie on sfinansowany w 50% przez Powiat Raciborski oraz w 50 % przez Gminę Krzanowice i Gminę Krzyżanowice, proporcjonalnie do zakresu robót prowadzonego na terenie danej Gminy.

Koszt tej części zadania to: 8 832 922,86 zł

Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Raciborzu.

To jedna z licznych i największych inwestycji drogowych realizowanych przez Powiat Raciborski. Nie zapominamy również, o tych mniejszych miejscowościach w naszym Powiecie. Bolesław doczeka się realizacji tak ważnej inwestycji drogowej - Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda.