Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Kiermasz Bożonarodzeniowy w Tworkowie!

2023-12-04, Poniedziałek
 Wczoraj, tj. 3 grudnia w Tworkowie w odrestaurowanej wozowni zamkowej odbył się urokliwy Kiermasz Bożonarodzeniowy. Wydarzenie to było szczególne nie tylko ze względu na atmosferę świąteczną, ale również z powodu premiery promocyjnego banknotu o nominale 0 Euro, wydanego przez Powiat Raciborski i Gminę Krzyżanowice.
Goście zgromadzeni na kiermaszu mieli okazję zakupić na licznych stoiskach różnorodne smakołyki, oryginalne prezenty, aromatyczne miody oraz wyśmienite wędliny przygotowane przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich działającego na terenie gminy. Atmosferę jeszcze bardziej napełniła obecność Świętego Mikołaja, który odwiedził najmłodszych, sprawiając im wiele radości.
Całe wydarzenie zostało dodatkowo uświetnione występem Orkiestry Dętej Gminy Krzyżanowice, w którym brali udział utalentowani muzycy, tacy jak Magdalena Klimek, Justyna Galda czy Kamil Klimek. Dźwięki instrumentów, połączone z magicznym klimatem kiermaszu, tworzyły niezapomnianą oprawę dla uczestników tego wyjątkowego świątecznego spotkania.