Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Komunikat Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach - obfite opady śniegu

2009-02-19, Czwartek

W związku z utrzymującymi się na terenie województwa śląskiego trudnymi warunkami spowodowanymi atakiem zimy i obfitymi opadami śniegu, pojawiło się realne zagrożenie, jakie może stanowić zalegający na dachach, rynnach, balkonach i innych elementach obiektów budowlanych śnieg i lód lub ich nawisy. Przypominamy, że na właścicielach, zarządcach i administratorach budynków i innych obiektów budowlanych ciąży obowiązek usuwania zalegającego śniegu i lodu, gdyż nagromadzone i spadające z budynków zmrożone bryły i sople stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa samego obiektu budowlanego, jak i znajdujących się w nim, bądź w jego pobliżu ludzi, zwierząt i mienia.

Jednocześnie przypominamy o konieczności realizacji zadań, dotyczących obiektów wielkopowierzchniowych, wynikających z Rozporządzenia porządkowego Wojewody Śląskiego Nr 59/06 z dnia 16 listopada 2006 r. w sprawie obowiązku usuwania śniegu i lodu z obiektów budowlanych (Dz. Urz. Woj. Śl. Nr 135, poz. 3823).