Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Racibórz 30.03.2009 r.

Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego

K o m u n i k a t

Z posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Raciborzu w dniu 24.03.2009 r.
o godz. 9.00.

W związku z licznymi odnotowanymi przypadkami ataków na zwierzęta hodowlane w województwie opolskim (obszarach przygranicznych z powiatem raciborskim) w dniu 24.03.2009 r. Starosta Raciborski zwołał posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Raciborzu.

Po dokonaniu oceny sytuacji na chwilę obecną nie stwierdzono na obszarze powiatu raciborskiego przypadków pojawienia się zwierzęcia drapieżnego.

Jednakże biorąc pod uwagę informację o przemieszczaniu się zwierzęcia na obszarze powiatów ościennych na posiedzeniu PZZK podjęto następujące wnioski:

- Starosta polecił podległym służbom inspekcjom i strażom monitorowanie sytuacji na podległym terenie,
- Zobowiązał Gminy o poinformowaniu mieszkańców o zaistniałej sytuacji i prawdopodobieństwie wystąpienia zagrożenia związanego z przemieszczaniem się dzikiej zwierzyny (drapieżnika
z rodziny pumowatych)
- Zwrócił się do Dyrektorów placówek oświatowych o omówienie z młodzieżą zaistniałej sytuacji oraz sposobach zachowania się,
- Zwrócił się do przedstawicieli Gmin o nawiązanie współpracy z lokalnymi kołami łowieckimi
w zakresie monitorowania podległego terenu.

W posiedzeniu uczestniczył Powiatowy Lekarz Weterynarii w Raciborzu.

Wszelkie informacje mające związek z treścią komunikatu należy przekazywać do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Raciborzu pod numerem tel. 032 412 06 02 lub do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu 032 415 21 07 lub alarmowy 998.

Opracowało:
Powiatowe Centrum