Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Koncert Wielkanocny "W hołdzie Janowi Pawłowi II"...

2007-04-11, Środa

W programie: "Msza góralska" Tadeusza Matlakiewicza i Msza C-dur KV 317 (koronacyjna) Wolfganga Amadeusza Mozarta. Wystąpią: Chór Mieszany Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Gliwicach pod kierunkiem Joanny Pudlik oraz Gliwicka Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Andrzeja Rosoła, a także soliści - Joanna Wojnowska (sopran), Grażyna Marek (mezzosopran), Michał Borkowski (tenor) i Dawid Biwo (bas). Słowo o muzyce wygłosi Dorota Zawada.

To drugi już koncert upamiętniający Wielkiego Papieża-Polaka Jana Pawła II, organizowany przez Starostwo Powiatowe w Raciborzu dla mieszkańców. W ubiegłym roku, również w kościele pw. Św. Mikołaja w Raciborzu i pod dyrekcją Andrzeja Rosoła, zorganizowano koncert "Requiem" Mozarta.