Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Konferencja: "Znaczenie właściwego utrzymania urządzeń melioracji wodnych"

2011-02-11, Piątek
W dniu 10.02.2011r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Raciborzu odbyła się konferencja nt. "Znaczenie właściwego utrzymania urządzeń melioracji wodnych". Uczestnikami konferencji byli przedstawiciele samorządu gminnego i powiatowego, spółek wodnych, przedsiębiorców rolnych z terenu powiatu, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz Śląskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych, Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej, Agencji Nieruchomości Rolnych oraz Lasów Państwowych i Polskich Kolei Państwowych. Konferencję otworzył Pan Starosta Adam Hajduk. Licznie zebrani uczestnicy wysłuchali wykładu dotyczącego właściwego utrzymania urządzeń melioracji wodnych wygłoszonego przez prof. dr hab. inż. Krzysztofa Ostrowskiego, Prodziekana Wydziału Inżynierii Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Następnie krótkie wystąpienie wygłosił prof. dr hab. Zenon Pijanowski – Prorektor ds. Organizacji Uczelni i Współpracy z Gospodarką. Po zakończeniu wykładów, obecni prelegenci odpowiadali na licznie zadawane w trakcie dyskusji pytania. Pan Starosta Adam Hajduk podsumowując konferencję zaznaczył, iż spotkania poruszające tematykę melioracji będą w dalszym ciągu kontynuowane.
W załączeniu wykład prof. dr hab. inż. Krzysztofa Ostrowskiego "Znaczenie właściwego utrzymania urządzeń melioracji wodnych":