Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Konkurs dziennikarski na materiał prasowy lub filmowy

2008-04-24, Czwartek

Śląskie Centrum Zdrowia Publicznego w Katowicach przy współpracy z Centrum Sztuki Filmowej w Katowicach zapraszają do udziału w konkursie dziennikarskim pt."Niepełnosprawność to nie moja sprawa?" dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego na materiał prasowy lub filmowy. Nadsyłanie prac do 30 maja br.

Konkurs "Niepełnosprawność to nie moja sprawa?" obejmuje materiały prasowe (artykuły, eseje, wywiady i inne) oraz filmowe (krótkie formy do 5 min., fabularne, dokumentalne, reklamowe i inne).

Przykładami mogą być też twoje własne doświadczenia życiowe, obserwacje zachowań osób bliskich lub dzieła artystyczne (książka, film) poruszające kwestie niepełnosprawności wśród społeczeństwa, np. problem związany z występowaniem niepełnosprawności (propozycje ich rozwiązywania), formy dyskryminacji na jakie narażone są osoby niepełnosprawne, stereotyp postrzegania osób niepełnosprawnych przez społeczeństwo, problem niepełnosprawności w różnych aspektach (psychologicznym, społecznym).

Prace mogą być przesyłane do dnia 30 maja 2008r.
a) pocztą elektroniczną, na adres: [email protected]
W temacie maila należy wpisać: Konkurs.
b) listownie, na adres:
Śląskie Centrum Zdrowia Publicznego
Na kopercie należy umieścić dopisek "Konkurs - FILM" lub "Konkurs - TEKST",
c). osobiście w siedzibie Śląskie Centrum Zdrowia Publicznego

W przypadku zgłoszeń za pośrednictwem poczty, o zachowaniu terminu decyduje data stempla pocztowego.

Partnerzy Konkursu:
Śląski Kurator Oświaty w Katowicach
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Katowicach

Wszelkie informacje o konkursie, zasady przyjmowania prac i Regulamin konkursowy na stronie: www.sczp.gov.pl