Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Konsul generalny Niemiec w Opolu gości w powiecie raciborskim...

2007-02-27, Wtorek

Konsul Ludwig Neudorfer urzęduje od niedawna, a kierowany przez niego Wicekonsulat Niemiec w Opolu obsługuje teren województw śląskiego i opolskiego.
- Nowy konsul chce poznać teren obsługiwany przez wicekonsulat w Opolu. Podczas spotkań z samorządowcami, konsul Neudorfer chce poznać problemy mieszkańców, ale chce również zapoznać się, jak wygląda współpraca z mniejszością niemiecką - wyjaśnia cel wizyty konsula w powiecie raciborskim, Leonard Malcharczyk z Wicekonsulatu w Opolu, towarzyszący konsulowi w wizycie. Leonard Malcharczyk jest również radnym Rady Powiatu Raciborskiego
i przewodniczy Komisji Rozwoju Gospodarczego, Promocji i Współpracy z Zagranicą.

W programie wizyty konsula w powiecie raciborskim są spotkania z władzami gmin z terenu powiatu raciborskiego i przedstawicielami mniejszości niemieckiej. Swój pobyt na Raciborszczyźnie konsul rozpoczął od spotkania ze Starostą Raciborskim Adam Hajdukiem.