Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Marszałek z wizytą w Raciborzu

2008-07-29, Wtorek

Marszałek Województwa Śląskiego Bogusław Śmigielski spotkał się wczoraj z przedstawicielami samorządów Powiatu Raciborskiego. Inicjatorami rozmów byli Prezydent Raciborza Mirosław Lenk oraz Starosta Raciborski Adam Hajduk. W rozmowach uczestniczyła także Gabriela Lenartowicz, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Władze Powiatu reprezentował Wicestarosta Andrzej Chroboczek.

Program wizyty obejmował zwiedzanie oddziałów w Szpitalu Rejonowym oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego. Na terenie raciborskiej lecznicy omawiano problemy związane z finansowaniem sprzętu medycznego. B. Śmigielski zapoznał się także z postępem prac przy budowie nowego bloku operacyjnego. Podczas wizyty w ZSOMS dyrektor szkoły omówił projekt budowy hali sportowej, której koszt budowy szacowany jest na ok. 14 mln zł. Pieniądze na ten cel mają pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego.

"To dobry projekt. Hala ma pełnić rolę ponadregionalną. Ostateczna ocena tego projektu zależy jednak od ekspertów. Będę przekonywać Zarząd, że tę inwestycje należy wesprzeć" - powiedział marszałek Śmigielski.
Podczas spotkania w Urzędzie Miasta w Raciborzu Prezydent Lenk mówił m.in. o inwestycjach w mieście, które znalazły się na liście projektów subregionalnych w ramach RPO.

Marszałek Bogusław Śmigielski zwrócił m.in. uwagę na konieczność dostosowania wniosków o dofinansowanie ze środków unijnych do unijnych programów i Strategii Rozwoju Województwa Śląskiego. Samorządowcy dyskutowali także o planach remontów dróg wojewódzkich przebiegających przez powiat raciborski.