Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

2023-12-05, Wtorek
 Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało akademię z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Dnia 4 grudnia w murach Zespołu Szkół Specjalnych zagościło zacne grono tj. Wicestarosta Marek Kurpis, p. Halina Stolorz z Referatu Edukacji Starostwa Powiatowego, Dyrekcja Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej p. Magdalena Strzelczyk i p. Mariola Koczy, Przewodnicząca Rady Rodziców p. Katarzyna Dobrzycka, p. Katarzyna Hajderowicz i p. Berenika Rudzka wraz z uczniami z Diecezjalnego Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu, p. Ewa Witkowska z wolontariuszami z LO nr 2 w Raciborzu oraz nauczyciele i uczniowie ze szkoły specjalnej w Rybniku a także podpułkownik Jacek Jacków ze Straży Granicznej.
„Każdy inny – wszyscy równi” – to przesłanie towarzyszyło podczas dzisiejszych obchodów z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Ta uroczystość pozwoliła spojrzeć na osoby z niepełnosprawnością inaczej, z dużą empatią, życzliwością oraz szacunkiem do drugiego człowieka. Przy współpracy z zaprzyjaźnionymi placówkami udało się stworzyć piękną akademię, która wywołała wzruszenie.
Wspólne występy i zabawa były okazją do integracji. Akademia miała na celu podkreślenie potrzeby zwiększenia świadomości publicznej na temat korzyści płynących z integracji osób niepełnosprawnych i ich obecności w życiu społecznym. Korzystając z okazji, że jutro obchodzony jest Dzień Wolontariusza za swoją bezinteresowną pomoc zostali wyróżnieni wolontariusze działający w Szkolnym Kole Wolontariatu.