Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Miesięczna praktyka w niemieckim Siemensie uczniów raciborskiego "Mechanika"...

2007-03-15, Czwartek

Uczniowie raciborskiego "Mechanika" uczestniczą w zajęciach w Transportations Rail Accademy Siemens AG oraz w instytucie badawczo-normalizacyjnym PTB. Będą mieli także okazję programować przy pomocy programu STEP 7 model automatycznej linii produkcyjnej w Berufs Bildendene Schulle II (BBS II) w Braunschweig w Dolnej Saksonii.

Podczas praktyki w Siemensie

Oprócz zajęć zawodowych i pracy, mają też czas na zwiedzanie Brunszwiku, Wolfsburga z muzeum Volkswagena (Autostadt), Hanoweru. Niewątpliwą, dodatkową atrakcją będzie weekendowy wyjazd na wycieczkę do Londynu.

Pobyt na stażu jest warunkiem koniecznym do otrzymania unijnego dokumentu Europass Mobilność. Staż pozwoli poznać uczniom "Mechanika" nowe technologie, ludzi i ciekawe miejsca. Uczniowie powrócą do swoich domów 31 marca br. i jest to niestety ostatnia w projekcie grupa uczniów.

Leonardo Da Vinci

Zespół Szkół Mechanicznych w Raciborzu pracuje jednak nad kolejnymi projektami, w ramach programu Leonardo Da Vinci.