Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Modernizacje dróg powiatowych!

2023-07-27, Czwartek
Grupa osób
W dniu 27.07.2023r. podpisano umowy pomiędzy Marcinem Fischerem - Nadleśniczym Nadleśnictwa Rudy Raciborskie reprezentującym Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Rudy Raciborskie a Grzegorzem Swoboda – Starostą Raciborskim oraz Ewą Lewandowską – Członkini Zarządu reprezentującymi Powiat Raciborski, w sprawie realizacji wspólnych przedsięwzięć:  „Modernizacji odcinka drogi powiatowej nr 3520S od DK45 do skrzyżowania z ul. Szkolną w Ponięcicach” oraz „Modernizacji odcinka drogi powiatowej nr 3523S wykorzystywanej jako dojazd do gruntów rolnych w gminie Rudnik, sołectwie Strzybnik, obrębie geodezyjnym Strzybnik”.

Dziękujemy Ministrowi Michałowi Wosiowi za wsparcie.

1) zadanie pn. „Modernizacja odcinka drogi powiatowej nr 3520S od DK 45 do skrzyżowania z ul. Szkolną w Ponięcicach” obejmuje roboty na odcinku o długości 1580 mb, polegające głównie na remoncie warstw konstrukcyjnych nawierzchni jezdni wraz                               z niezbędnym wzmocnieniem podbudowy, umocnieniem i utwardzeniem poboczy gruntowych, dostosowaniem nawierzchni zjazdów, regulacją elementów odwodnienia i profilowaniem rowów.

Szacunkowy koszt realizacji zadania to: 1 460 000,00 zł

Kwota dofinansowania z Funduszu leśnego to:  1 168 000,00 zł,

Udział własny to: 292 000,00 zł współfinansowany ze środków Powiatu Raciborskiego w kwocie 146 000,00 zł oraz środków Gminy Rudnik w kwocie 146 000,00 zł.

2) zadanie pn. „Modernizacja odcinka drogi powiatowej nr 3523S wykorzystywanej jako dojazd do gruntów rolnych w gminie Rudnik, sołectwie Strzybnik, obrębie geodezyjnym Strzybnik” obejmuje roboty na odcinku o długości 840 mb, od skrzyżowania z drogą powiatową nr 3503S do ul. Parkowej w Strzybniku (początek terenu zabudowanego), polegających głównie na wykonaniu nowych warstw nawierzchni jezdni, umocnieniu                           i utwardzeniu poboczy gruntowych, dostosowaniu nawierzchni zjazdów oraz wykonaniu nowego oznakowania.

Szacunkowy koszt realizacji zadania to: 513 500,00 zł,

Kwota dofinansowania z Funduszu leśnego to:  303 500,00 zł,

Udział własny Powiatu Raciborskiego to: 210 000,00 zł sfinansowany ze środków pochodzących z dofinansowania Województwa Śląskiego na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

Planowany termin zakończenia zadań to 11.12.2023 r.