Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Nagrody Starosty Raciborskiego w dziedzinie kultury 2006 - przyjmowanie kandydatur

2006-09-07, Czwartek

Nagrodę Starosty Raciborskiego otrzymać mogą animatorzy kultury, których działania mają zasięg ponadlokalny. W swojej działalności kulturotwórczej kandydaci do nagrody powinni wyróżniać się w jednej z następujących dziedzin: twórczość literacka i publicystyczna, popularyzacja książki i czytelnictwa, upowszechnianie twórczości artystycznej (muzyka, teatr, taniec, sztuki plastyczne i inne), ważne wydarzenie kulturalne, animowanie społecznego życia kulturalnego oraz muzealnictwa i ochrony dóbr kultury.

Nagroda przyznawana jest na wniosek instytucji kultury, stowarzyszeń lub związków twórczych i kulturalnych, środowiska twórczego, urzędów gmin powiatu raciborskiego. Starosta Raciborski może też przyznać nagrodę z własnej inicjatywy.

Wnioski z propozycją kandydatur do nagrody należy złożyć w Sekretariacie Starostwa Powiatowego w Raciborzu, przy ul. Klasztornej 6 w nieprzekraczalnym terminie do 20 września br. Wniosek powinien zawierać: dane osobowe kandydata, informacje dotyczące całokształtu dotychczasowej działalności lub osiągnięcia oraz jego znaczenie dla kultury powiatu, regionu, kraju. Wnioski rozpatruje komisja ds. przyznania Nagrody Starosty Raciborskiego w dziedzinie kultury, powołana decyzją Starosty, która decyduje również o ilości nagród.

Nagrody Starosty Raciborskiego w dziedzinie kultury wręczone zostaną laureatom tradycyjnie podczas uroczystości Powiatowej Inauguracji Roku Kulturalnego, która odbędzie się w tym roku 5 października o godz. 17.00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu przy ul. Stalmacha 12. Bliższych informacji udziela Inspektor ds. Kultury w Referacie Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Raciborzu, tel. 32/415 44 08 wew. 334.

Dotychczas nagrodą Starosty w dziedzinie kultury uhonorowani zostali: w 1999 r. - Jolanta Dzumyk, Justyna Bindacz i Jan Kluska; w 2000 r. - Ilona Świerczek, Aldona Krupa i Paweł Newerla; w 2001 r. - Magdalena Gogół-Peszke, ks. Hubert Mikołajeci dr Ryszard Kincel, w 2002 r. - Krystyna Kozłowska, Grazyna Tabor i Irena Hlubek, w 2003 r. - Maria Wojtczak z Zobolewiczów, ks. Jan Rosiek i Piotr Libera, w 2004 r. - Elżbieta Biskup, Bolesław Stachow, Barbara Kasza, dr Janusz Nowak i ks. Antoni Strzedulla oraz w roku 2005 - Teresa Okaj, dr Jan Duda oraz Blasius Hanczuch.

wszystkie
początek strony