Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Nagrody Starosty Raciborskiego w dziedzinie kultury...

2007-07-27, Piątek

Nagrodę Starosty Raciborskiego otrzymać mogą animatorzy kultury, których działania mają zasięg ponadlokalny. Nagroda przyznawana jest w następujących dziedzinach:
- twórczość literacka i publicystyczna,
- popularyzacja książki i czytelnictwa,
- upowszechnianie twórczości artystycznej - muzyki, teatru, tańca, sztuk plastycznych i in.,
- ważne wydarzenie kulturalne,
- animowanie społecznego życia kulturalnego, muzealnictwa i ochrony dóbr kultury.

Nagroda przyznawana jest na wniosek: instytucji kultury, stowarzyszeń lub związków twórczych i kulturalnych, środowiska twórczego, urzędów gmin powiatu raciborskiego. Starosta może przyznać nagrodę z własnej inicjatywy.

Wnioski z propozycją kandydatur do nagrody należy złożyć w Sekretariacie Starostwa Powiatowego w Raciborzu, przy ul. Klasztornej 6 w nieprzekraczalnym terminie do 14 września br.

Wniosek o przyznanie nagrody powinien zawierać: dane osobowe kandydata, informacje dotyczące całokształtu dotychczasowej działalności lub osiągnięcia oraz jego znaczenie dla kultury powiatu, regionu, kraju oraz informację, w jakiej dziedzinie zgłaszana zostaje kandydatura. Wnioski rozpatruje komisja ds. przyznania Nagrody Starosty Raciborskiego w dziedzinie kultury, powołana decyzją Starosty, która decyduje również o ilości nagród.

Bliższych informacji w powyższej kwestii udziela Referat Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Raciborzu pod nr tel. 032 415 44 08 w.320, e-mail:
[email protected].