Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

"Nauka drogą do sukcesu na Śląsku" - informacje dotyczące stypendiów dla uczniów szczególnie uzdolnionych

2009-02-11, Środa

W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi stypendiów dla szczególnie uzdolnionych uczniów z terenu powiatu raciborskiego, informujemy, że 9 lutego br. z Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach do Starostwa Powiatowego w Raciborzu wpłynęło porozumienie na rzecz partnerskiej współpracy przy realizacji projektu systemowego pt. "Nauka drogą do sukcesu na Śląsku" w ramach Poddziałania 9.1.3 Pomoc stypendialna dla uczniów szczególnie uzdolnionych Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w Województwie Śląskim współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Porozumienie, po podpisaniu przez Zarząd Powiatu zostanie przekazane Liderowi projektu tj. Śląskiemu Urzędowi Marszałkowskiemu w Katowicach.

W chwili obecnej lista potencjalnych stypendystów z terenu powiatu raciborskiego znajduje się Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego, który podejmie uchwałę o przyznaniu stypendiów.

Po spełnieniu wszystkich wymogów formalnych Powiat Raciborski prześle do szkół zawiadomienia o przyznaniu stypendium ich uczniom.