Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Norbert Parys powołany na stanowisko Etatowego Członka Zarządu Powiatu Raciborskiego...

2006-12-21, Czwartek

Norbert Parys ma 44 lata. Jest żonaty, ma troje dzieci. Mieszka w Brzeźnicy, gmina Rudnik. Posiada wykształcenie wyższe techniczne. Od wielu lat związany jest z samorządem. Był radnym Rady Gminy Rudnik, potem przewodniczącym tego gremium. W minionej kadencji był zastępcą wójta gminy Rudnik i zajmował się inwestycjami gminnymi. W czasie ostatnich 4 lat w gminie przeprowadzono inwestycje na kwotę ponad 8 mln. zł - dla porównania, tyle wynosi roczny budżet gminy Rudnik. Z kwoty tej ponad 4 mln 200 tys. zł stanowią pozyskane środki pozabudżetowe.

Jako Etatowy Członek Zarządu Powiatu Raciborskiego, Norbert Parys koordynować będzie pracę wydziałów geodezji oraz komunikacji i transportu, a także referatów gospodarki nieruchomościami, architektury i budownictwa, ochrony środowiska oraz Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego.