Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Nowy program dla osób niepełnosprawnych

2010-04-01, Czwartek

Rusza nowy program dla osób niepełnosprawnych pn.: "Popularyzacja krótkofalarstwa wśród osób niepełnosprawnych jako innej formy w komunikowaniu".

Celem programu jest aktywizacja osób niepełnosprawnych poprzez inną formę komunikacji która jednocześnie spełnia olbrzymią rolę społeczno-wychowawczą. Program ma na celu:
1. Przełamanie barier w komunikowaniu się osób niepełnosprawnych poprzez prowadzenie łączności radiowych oraz spotkań ze społecznością krótkofalarską.
2. Uwrażliwienie społeczeństwa na potrzeby w komunikowaniu się osób niepełnosprawnych.
3. Kształtowanie i rozwijanie zdolności poznawczych.
4. Zapewnienie poczucia samodyscypliny i pracy nad własną osobowością.
5. Zwiększenie aktywności osób niepełnosprawnych poprzez kształtowanie umiejętnościzagospodarowania własnego czasu.
6. Popularyzacja krótkofalarstwa jako innej dyscypliny sportowej dostępnej dla większości ogółu w tym również dla osób niepełnosprawnych.

Zajęcia prowadzone będą w okresie od kwietnia do listopada 2010 ( 2-3godziny tygodniowo z możliwością dostosowania do potrzeb wynikających z uczestnictwa w zajęciach ) Oprócz zajęć teoretycznych odbywać się będą również zajęcia praktyczne na specjalistycznym sprzęcie krótkofalarskim w renomowanych klubach krótkofalarstwa. Planowany jest również udział w zawodach krótkofalarskich.

Kurs zakończony będzie egzaminem państwowym na świadectwo operatorskie w amatorskiej służbie radiokomunikacyjnej.
Zajęcia prowadzone będą przez specjalistów krótkofalarstwa.
Po zakończeniu zajęć planowane jest uruchomienie klubu krótkofalarstwa osób niepełnosprawnych.

W chwili obecnej trwa nabór uczestników do w/w programu. Uczestnikiem może być każda osoba posiadająca aktualne orzeczenie o niepełnosprawności wydane przez Powiatowe lub Wojewódzkie Zespoły Do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności bądź orzeczenie lekarzy orzeczników ZUS. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Dopuszcza się dowóz osób niepełnosprawnych na przedmiotowe zajęcia.

Zapisy przyjmowane są do dnia 09.04.2010r
- telefonicznie – codziennie w godzinach 8.00-19.00 pod nr tel.: 601454023 lub 609500812
- osobiście w siedzibie Stowarzyszenia NEURON ul. Gwardii Ludowej 107 w Dąbrowie Górniczej (po uzgodnieniu telefonicznym).

Pierwsze spotkanie organizacyjne zapisanych uczestników odbędzie się dnia 13.04.2010 o godzinie 17.00 w siedzibie Stowarzyszenia ul. Gwardii Ludowej 107 w Dąbrowie Górniczej.