Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

O drogach transgranicznych

2008-05-16, Piątek

W dniu wczorajszym w Starostwie Powiatowym w Raciborzu odbyło się kolejne spotkanie nt. możliwości modernizacji dróg transgranicznych z terenu powiatu raciborskiego. Fundusze na ten cel będzie można pozyskać w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007–2013. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele: władz Powiatu Raciborskiego, gmin powiatu oraz delegacja z Urzędu Wojewódzkiego z Ostrawy pod przewodnictwem Iwo Murasa Kierownika Wydziału Komunikacji i Zarządu Dróg.

Podczas spotkania omawiano warunki techniczne przebudowy i modernizacji powiatowych dróg transgranicznych: Gródczanki-Trebom, Tworków-Hat oraz drogi na odcinku Racibórz-Krawarz (ul. Opawska).

Dalszy rozwój pogranicza polsko-czeskiego uwarunkowany jest poprawą dostępności transportowej tego obszaru. Ważne jest więc wspieranie projektów dotyczących modernizacji i rozwoju infrastruktury komunikacyjnej o znaczeniu lokalnym i regionalnym na obszarze pogranicza polsko-czeskiego oraz transgranicznych połączeń komunikacyjnych w celu zwiększenia atrakcyjności inwestycyjnej obszaru pogranicza. Chodzi przede wszystkim o modernizację, rekonstrukcję, budowę i poprawę jakości (stanu technicznego) oraz parametrów infrastruktury transportowej w obszarze.