Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Oficjalne otwarcie drogi powiatowej nr 3548S przy ul. Wiejskiej w Raciborzu (Ocice)

2023-08-24, Czwartek
Grupa osób
Dzisiaj Starosta Raciborski, Grzegorz Swoboda w obecności Przewodniczącego Rady Powiatu Raciborskiego, Adama Wajdy oraz Radnego Powiatowego, Tomasza Cofały, oficjalnie  dokonali otwarcia drogi powiatowej nr 3548S przy ul. Wiejskiej w Raciborzu (Ocice).

Mowa tutaj o zadaniu pn.

„Przebudowa drogi powiatowej nr 3548S w Raciborzu od Placu Konstytucji 3 Maja do ul. Gwiaździstej, od ul. Wandy do rejonu skrzyżowania z ul. Sejmową i od skrzyżowania z ul. Węgierską do działki nr 106 oraz rozbudowa drogi powiatowej nr 3548S w Raciborzu od działki nr 59 do drogi wojewódzkiej nr 416”–

część 2 zadania pn. „Rozbudowa drogi powiatowej nr 3548S w Raciborzu od działki nr 59 do drogi wojewódzkiej nr 416” – wykonanie dokumentacji projektowej oraz robót budowlanych (w systemie „zaprojektuj i wybuduj”).

Rozbudowę odcinka ul. Wiejskiej wykonano na odcinku śródpolnym do DW 416 o długości 737 m.

Koszt to 1 835 595,65 zł brutto.

W/w rozbudowa jest finansowana ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz budżetu Powiatu Raciborskiego i Miasta Racibórz.

Umowę z Wykonawcą Przedsiębiorstwem robót Drogowych z Raciborza podpisano w dniu 07.12.2022 r. W ramach tej umowy Wykonawca:

1) do 14.03.2023r wykonał dokumentację projektową w oparciu o Program funkcjonalno – użytkowy,

2) po odbiorze tej dokumentacji - uzyskał pozwolenie na budowę dla rozbudowy odcinka ul. Wiejskiej,

3) począwszy od przekazania placu budowy, co nastąpiło w dniu 28.04.2023 r. wykonał roboty budowlane obejmujące głównie:

- rozbudowę jezdni (z nowymi warstwami konstrukcyjnymi) wraz ze zjazdami w obrębie opracowania,

-  wykonanie poboczy,

-  remont elementów odwodnienia drogi,

-  zabudowę krawężników na odcinku odwodnienia drogi,

-  wykonanie oznakowania oraz montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu.

W/w rozbudowa jest częścią zadania „Przebudowa drogi powiatowej nr 3548S w Raciborzu od Placu Konstytucji 3 Maja do ul. Gwiaździstej, od ul. Wandy do rejonu skrzyżowania z ul. Sejmową i od skrzyżowania z ul. Węgierską do działki nr 106 oraz rozbudowa drogi powiatowej nr 3548S w Raciborzu od działki nr 59 do drogi wojewódzkiej nr 416”,które jest realizowane w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2022  - Województwo Śląskie.

Obecnie koszt całego tego zadania na terenie Miasta Raciborza wynosi 17 643 865 zł.