Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Otwarte konkursy ofert na realizację zadań publicznych w dziedzinie kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego oraz w zakresie upowszechniania kultury fizycznej, sportu i rekreacji rozstrzygnięte...

2007-04-27, Piątek

Na wsparcie realizacji zadań publicznych w dziedzinie kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego przeznaczono kwotę 19.500 zł. Wsparcie uzyskały następujące organizacje:
- Stowarzyszenie Artystów i Podróżników Grupa Rosynant w Raciborzu w wysokości 2.500 zł na realizację zadania publicznego pn. "IV Raciborski Festiwal Podróżniczy WIATRAKI";
- Rzymskokatolicka Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu w wysokości 4.000 zł na organizację XVI Raciborskiego Festiwalu Piosenki Religijnej "Spotkałem Pana" wraz z imprezami towarzyszącymi;
- Raciborskie Stowarzyszenie Kulturalne ASK w Raciborzu w wysokości 8.500 zł na realizację Raciborskiego Festiwalu Sztuki "Ciało. Duch. Miasto";
- Raciborskie Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Raciborzu w wysokości 2.000 zł na widowisko historyczne "Intronizacja Króla Kurkowego 2007";
- Rzymskokatolicka Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Rudach Wielkich w wysokości 2.500 zł na realizację zadania: "Muzyka w starym opactwie".

Na wsparcie realizacji zadań publicznych w zakresie upowszechniania kultury fizycznej, sportu i rekreacji przeznaczono kwotę 10.000 zł. Wsparcie uzyskały następujące organizacje:
- MKZ "Unia" Racibórz na organizację II Plażowych Mistrzostw Polski w zapasach w stylu klasycznym oraz meczu międzynarodowego reprezentacji MKZ "Unia" Racibórz - TSV Dewangen w dniach 25-26 sierpnia 2007 r. (kwota dofinansowania 4.000 zł);
- Międzyszkolny Klub Sportowy Szkoły Mistrzostwa Sportowego "Victoria" Racibórz na organizację IV Międzynarodowych Zawodów Pływackich o Puchar Prezesa MKS-SMS "Victoria" Racibórz z udziałem reprezentacji z Werdohl w ramach współpracy Powiatu Raciborskiego z Markischer Kreis (kwota dofinansowania 6.000 zł).

Wyniki otwartych konkursów ofert dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Raciborzu - www.bip.powiatraciborski.pl, w zakładce "Ogłoszenia i przetargi".