Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Otwarte konkursy ofert na realizację zadań publicznych w zakresie pomocy społecznej oraz w zakresie ochrony i promocji zdrowia oraz działań na rzecz osób niepełnosprawnych rozstrzygnięte...

2007-04-26, Czwartek

Na wsparcie realizacji zadań publicznych w zakresie pomocy społecznej przeznaczono kwotę 61.010 zł. Wsparcie uzyskały następujące organizacje pozarządowe:
- Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dzieci, Młodzieży i Rodziny "POMOCNA DŁOŃ" na realizację zadania pn. "Opieka nad dziećmi i młodzieżą ze szczególnym uwzględnieniem środowisk patologicznych w Klubie dla Młodzieży "Strefa" (dofinansowanie w kwocie 7.010 zł);
- Stowarzyszenie Przyjaciół Człowieka "TĘCZA" na realizację zadania pn. "Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób starszych i niepełnosprawnych mającymi status osoby bezdomnej" (dofinansowanie w kwocie 10.580 zł);
- Stowarzyszenia Przyjaciół Człowieka "TĘCZA" na realizację zadania pn. "Być dobrą matką - przeciwdziałanie i minimalizacja skutków przemocy w rodzinie" (dofinansowanie w kwocie 16.500 zł)
- Stowarzyszenia PERSONA na rzecz Promocji i Ochrony Zdrowia Psychicznego na realizację zadania pn. "Ośrodek interwencji kryzysowej" (dofinansowanie w kwocie 26.920 zł).

Na wsparcie realizacji zadań publicznych w zakresie ochrony i promocji zdrowia oraz działań na rzecz osób niepełnosprawnych przeznaczono kwotę 40.760 zł. Wsparcie uzyskały następujące organizacje pozarządowe:
- Hospicjum im. św. Józefa Zespół Opieki Paliatywnej na realizację zadania pn. "Psychologiczna opieka nad chorym, rodziną pacjenta w czasie choroby i w okresie żałoby oraz nad zespołem pracowników Hospicjum" (dofinansowanie w kwocie 6.900 zł);
- Stowarzyszenie Śląski Uniwersytet Trzeciego Wieku na realizację zadania pn. "Promocja zachowań zdrowotnych seniorów" (dofinansowanie w kwocie 3.100 zł);
- Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Dzieci, Młodzieży i Rodziny "Pomocna Dłoń" na realizację zadania "CXT WIĘCEJ NIŻ SŁOWA. Program integracji osób niepełnosprawnych ze środowiskiem" (dofinansowanie w kwocie 9.760 zł);
- Stowarzyszenia PERSONA na rzecz Promocji i Ochrony Zdrowia Psychicznego na realizację zadania pn. "Godne życie - Ośrodek wsparcia i psychospołecznej rehabilitacji osób zaburzonych psychicznie" (dofinansowanie w kwocie 21.000 zł).

Wyniki otwartych konkursów ofert dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Raciborzu - www.bip.powiatraciborski.pl, w zakładce "Ogłoszenia i przetargi".